Dywan do biura

Coraz większą wagę przykłada się do tego, aby biura w firmach prezentowały się elegancko, z klasą,a jednocześnie były funkcjonalne. W zależności od tego, jaką formę działalności prowadzi dana firma, jacy kontrahenci przychodzą do biura, można przemyśleć czy w ramach poprawy wystroju pomieszczenia warto zainwestować w piękny, estetyczny dywan.

Rodzaje dywanów

Oczywiste jest, że nie każdy dywan nadaje się do każdego pomieszczenia. Nawet w mieszkaniu trzeba dokładnie przemyśleć, jaki dywan będzie nadawał się do konkretnego pomieszczenia. W sklepie kochamydywany wyróżnia się między innymi dywany wytworzone z włókien naturalnych oraz z tworzyw sztucznych. Dywany z włókien naturalnych są często droższe, zalicza się do nich między innymi dywany wełniane, bawełniane, z juty, skórzane. Do dywanów z tworzyw sztucznych zaliczamy dywany polipropylenowe, nylonowe, akrylowe, poliestrowe, wiskozowe. Bez względu na rodzaj materiału, z którego produkowane są dywany wyróżnia się dywany prostokątne, kwadratowe, okrągłe, owalne, niestandardowe kształty. Dywany klasyfikowane są także według długości i typu włosia. W sklepach można spotkać dywany tkane płasko, gładkie z krótkim włosiem, z bardzo długim włosiem (tak zwane dywany shaggy), dywany, które posiadają urozmaiconą wysokość włosia (strzyżenie w celu osiągnięcia pożądanego efektu 3D) oraz dywany bez włosia (skórzane). Zanim zdecydujemy się na konkretny model, dobrze jest przeczytać na temat właściwości danego typu dywanu. Takie informacje najczęściej znajdziemy na metce dywanu.

Informacje, które możemy wyczytać na metce dywanu

Dla dywanu, który ma się znajdować w biurze istotną właściwością jest to, czy jest on odporny na zabrudzenia, plamy i zniszczenia, czy odznacza się podwyższoną wytrzymałością, tym bardziej, że biuro odwiedzają różne osoby, w różnym obuwiu. Kolejną sprawą, którą warto wziąć pod uwagę przy zakupie dywanu do biura jest to, czy można stosować na nim meble na kółkach. Większość krzeseł przeznaczonych do pracy biurowej ma zamontowane kółka. Dobrze jest więc wybrać taki dywan, po którym swobodnie krzesło na kółkach będzie się przemieszczać. Z metki odczytamy również czy dywan jest odporny na wilgoć. Jeśli do biura wchodzimy bezpośrednio z zewnątrz, to odporność na wilgoć jest dosyć istotnym czynnikiem, szczególnie w deszczowe lub zimowe dni. Metka na dywanie to taka minimalistyczna instrukcja, wskazująca najlepszy sposób czyszczenia i przeznaczenia dywanu. Jeśli zastosujmy się do zaleceń, które znajdują się na metce, to dywan posłuży nam na wiele lat.

Rodzaje dywanów nadające się do biura

Do biura najbardziej pasują dywany polipropylenowe lub heatsetowe (lepszy polipropylen), które są odporne na ścieranie, nie tracą kolorów, nadają się do pomieszczeń, które mają zastosowane ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo są one bardzo sprężyste, łatwe do utrzymania w czystości. W biurach, którym zależy na eleganckim wyglądzie można zdecydować się także na podobne do wełnianych,miękkie w dotyku dywany akrylowe. Pomimo swoje miękkości,nie udeptują się Wykazują one bardzo dobre właściwości izolacyjne, są odporne na działanie bakterii, pleśni, a także substancje chemiczne. Oprócz tego, że są one łatwe w utrzymaniu ich w czystości,to nawet pod wpływem wody, nie tracą swojej wytrzymałości.

Dywan dopasowany do stylu biura

Wiele osób, które chcą ładnie zaaranżować biuro wynajmuje projektanta wnętrz, który potrafi idealnie dobrać każdy element pomieszczenia. Popularne stało się urządzanie mieszkania lub jakiegoś biura w konkretnym stylu. Są tacy, którzy gustują w stylu nowoczesnym, industrialnym, loftowym, glamour, boho, a inni wolą style tradycyjne, retro, vintage lub minimalistyczne, jak styl skandynawski. W nowoczesnych stylach często wykorzystuje się eleganckie kolory czerni i bieli, brudne beże i szarości. Dywany, które są wybierane do takich wnętrz muszą kolorystycznie wpasować się w całość. Na przykład styl industrialny jest idealny dla miłośników takich materiałów budowlanych jak cegła, beton, metal lub drewno. Dywan do biura urządzonego w takim stylu musi wpasować się w tą kolorystykę. Do stylu industrialnego albo loftowego idealne są dywany ze sklepu dywanywitek, z przetarciami w odcieniach szarości, grafitu, a także rudy, ceglany, bordowy, miedziany. Dywany do biura industrialnego lub loftowego najczęściej nie posiadają wyraźnych wzorów geometrycznych. Jeśli biuro jest urządzone w stylu nowoczesnym, to można wybrać dywan z odważnym wzorem geometrycznym, takim jak na przykład trójkąt, sześcian, romby, koła, pasy. W ostatnim czasie bardzo popularnym wzorem, który można spotkać w pomieszczeniach urządzonych na nowoczesny styl jest dywan z wzorem w marokańską koniczynę.

Jeśli w naszym biurze dywan będzie praktycznym rozwiązaniem, da się go utrzymać w czystości, to z całą pewnością warto się na niego zdecydować. Dzięki temu nasze biuro będzie się lepiej prezentować, nam będzie przyjemniej się w nim pracować. Jeśli mamy problem z dopasowaniem dywanu do pozostałej aranżacji, to można skorzystać z doświadczenia dekoratora wnętrz albo sprzedawcy, który zajmuje się sprzedażą dywanów.

Więcej ciekawostek na temat urządzania wnętrz znajdziesz na blogu http://adaptacje-domow.pl .

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here