5 najlepszych gier planszowych dla dzieci

Gry planszowe są znakomitą rozrywką dla dzieci w każdym wieku. To doskonała alternatywa dla komputerów i smartfonów, z którymi dzieci spędzają coraz więcej czasu. Tematyczne planszówki łatwo przenoszą młodych graczy w czasie, w nowe światy i na niedostępne kontynenty. Wiele gier planszowych spełnia funkcje edukacyjne – są doskonałą pomocą przy zdobywaniu wiedzy szkolnej z zakresu historii, matematyki czy przyrody. Dzieci zmagające się z różnymi zadaniami podczas rozgrywki ćwiczą myślenie, rozwijają swoją wyobraźnię, jak również łatwiej przyswajają nieznane fakty i zyskują nowe umiejętności.

Oferta gier planszowych dla dzieci jest bardzo szeroka, możemy wybierać spośród pozycji o różnych stopniach trudności i różnorodnej tematyce. Poniżej prezentujemy kilka planszówek, które z pewnością zachwycą nasze dzieci:

1. Quiz o Polsce. Jest to doskonała pozycja nie tylko dla dzieci, ale również i rodziców. Podczas gry można sprawdzić wiedzę o naszym kraju, jego historii, geografii i kulturze, a także dowiedzieć się nowych, niezwykłych faktów. Gry quizowe można także stosować w trakcie lekcji, by zachęcić dzieci do rywalizacji i zdobywania dalszej wiedzy. Z serii gier z pytaniami polecamy także Quiz przyrodniczy z zagadkami i Quiz ortograficzny, sprawdzający czy znamy zasady pisowni polskiej.

2. Miesiące i pory roku. Z myślą o najmłodszych dzieciach powstały serie, które wprowadzą je w świat nazewnictwa pór roku, miesięcy i liczb. Kolorowe plansze pozwalają na szybkie zapamiętanie nazw i kojarzenie ich z ich graficznymi obrazkami. Podobną serią są Poznajemy zegar i Poznajemy zawody, które w trakcie zabawy uczą najmłodszych praktycznych umiejętności.

3. CV-lizacje. To gra, która uczy dzieci logicznego myślenia, planowania kolejnych ruchów i reagowania na daną sytuację. Gracze, wcielając się w role władców, mogą podejmować wiele działań od gromadzenia dóbr po stawianie budynków i wynajdywanie wynalazków. Ciekawa szata graficzna zachęca do podejmowania kolejnych rozgrywek, które nigdy nie są takie same.

4. Jenga. Ta gra zręcznościowa dla dziecka wymaga skupienia i logicznego myślenia. Jej celem jest stworzenie wysokiej wieży, która wzrasta dzięki zabieraniu klocków z dolnych partii. Gra uczy planowania kolejnych ruchów i szukania różnych dróg do osiągnięcia celu.

5. Ekobohater. Gry dla dzieci są doskonałym sposobem na naukę właściwych postaw wśród najmłodszych. Ekobohater zachęci do dbania o środowisko naturalne i nauczy jak robić to we właściwy sposób. Wiedza zdobyta podczas zabawy w przyszłości posłuży dzieciom do odpowiedzialnego korzystania z zasobów przyrody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here