Szkolenia dla księgowych

Kwestia kadrowe, księgowe i płacowe są niezwykle ważne we wszystkich firmach. Nic więc dziwnego, że każdy przedsiębiorca poszukuje naprawdę utalentowanej i profesjonalnej księgowej. Jak jednak stać się właśnie taką osobą? Swoją karierę najlepiej będzie wspomóc za pomocą specjalistycznych szkoleń. Dowiedz się o nich więcej.

Szkolenia? Ale co one dają?

Być może zastanawiasz się, czy szkolenia z zakresu księgowości faktycznie coś dają. Szkolenia i kursy wciąż są często niedoceniane, a jeśli odbywają się na platformach online, niejednokrotnie nie są kończone przez studentów. Jednak wcale nie musi tak być.

Szkolenia z zakresu księgowości dają konkretne i bardzo namacalne osiągnięcia. Przede wszystkim pozwalają na osiąganie coraz wyższych poziomów specjalizacji, które są certyfikowane – co potwierdza umiejętności, wiedzę i profesjonalizm danej osoby. Takie szkolenie to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy i certyfikatu, ale też do wzmocnienia swojego CV i osiągania coraz wyższych stanowisk lub zdobywania coraz lepszych klientów w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej.

Jakie są w Polsce stopnie kwalifikacji zawodowych?

Kwalifikacje zawodowe księgowych podzielone są na cztery stopnie, w zakres których wchodzą następujące zagadnienia:

  • I stopień – księgowy. Obejmuje podstawową znajomość rachunkowości i zagadnień publicznoprawnych.
  • II stopień – specjalista ds. rachunkowości. To wyższy poziom znajomości rachunkowości, znajomość prawa podatkowego, a także wiedza z zakresu podstawowego prawa pracy, prawa gospodarczego i ubezpieczeń społecznych.
  • III stopień – główny księgowy. Obejmuje zaawansowaną rachunkowość finansową, podstawy zarządzania finansami, tworzenia sprawozdań i analiz. Dodatkowo główny księgowy zna prawo podatkowe (z obecnym orzecznictwem) i wybrane zagadnienia prawa gospodarczego.
  • IV stopień – dyplomowany księgowy. Jest on najbardziej doświadczonym i posiadającym największą wiedzę specjalistą. Zna się na zaawansowanej sprawozdawczości finansowej, zarządzaniu finansami, rachunkowości zarządczej i rozliczeniach podatkowych.

W jaki sposób odbywać szkolenia, które pozwolą na uzyskanie certyfikatów zawodowych na odpowiednich stopniach?

Szkolenia z zakresu księgowości muszą odbywać się w sposób profesjonalny. Dlatego też najlepiej będzie odbywać je z ramienia Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, które we wszystkich oddziałach posiada niepubliczne placówki kształcenia ustawicznego, wpisane do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, prowadzące działalność edukacyjną. To one umożliwiają odbywanie szkoleń, które uprawniają do rozwoju kariery i zdobywania nowych certyfikatów.

Jak poznać bliżej ofertę kursów i znaleźć inne ważne, przydatne informacje na temat prowadzenia księgowości? Najlepiej będzie zajrzeć na portal księgowych, który jest miejscem zbierającym wszystkie najważniejsze informacje i podpowiedzi na temat tego zawodu i związanych z nim kwestii. Są tam także szczegółowe informacje o kursach i szkoleniach, którymi warto się zainteresować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here