Canson – narzędzie nie tylko dla artystów

0
1566

Firma Canson jest jednym z największych na świecie producentów wysokogatunkowego papieru. Swoje oddziały posiada w kilkunastu państwach Europy, obu Amerykach i Australii. Swoje wyroby sprzedaje do ponad 100 państw, m.in. do Polski. Specjalnością firmy jest oryginalny papier o wielu różnych zastosowaniach, np. papier czerpany, kolorowy, kreślarski, dla plastyków, do prac graficznych, do malowania akwarel, do tworzenia komiksów, do pasteli, ale też do drukarek. W popularnym obiegu używa się po prostu hasła; papier canson

Papier canson – wielofunkcyjny

Canson nieodłącznie kojarzy się z rozwojem innowacyjności na obszarze naszego kontynentu. Kolejni właściciele firmy należeli do największych wizjonerów wróżących rozwojowi przemysłu, i nie tylko, nieograniczonego niczym postępu. Papiernia Canson zyskując status królewskiej zaczęła rozwijać technologie skierowane przede wszystkim do artystów i wszystkich osób, dla których papier jest jednym z narzędzi pracy lub pasji. Wytwarzając papier dla malarzy, grafików, ale też do użytku szkolnego czy profesjonalnego zmieniała jego formę. Canson to dziś papier w arkuszach, blokach, bloczkach, w postaci notatników, kalki w rolkach, bloków technicznych i szkolnych.

Canson dla plastyków

Papier akwarelowy to specjalny rodzaj papieru wytwarzany w maszynie cylindrycznej, z piękną, naturalną fakturą. Jego strukturę spaja żelatyna co sprawia, że materiał ten jest niezwykle odporny na ścieranie, zagniecenia a przede wszystkim, co jest najważniejsze dla miłośników techniki akwareli, farba nie wnika głęboko w papier. Pozwala to na zachowanie koloru akwareli i ich trwałości, a jednocześnie pewnego rodzaju przejrzystości charakterystycznej dla farb akwarelowych. Malowanie akwarelą łączy się z oddziaływaniem wody na papier, dlatego ta właśnie cecha, czyli zdolność przyjmowania wody bez konsekwencji dla struktury papieru jest tak ważna dla twórcy.

Canson do grawiury

Proces tworzenia grafik to jedna z najbardziej frapujących technik plastycznych. Canson akwafortowy składa się w 100% z bawełny. Stosuje się go do multiplikowania w różnego rodzaju technikach grawiury. Canson nadaje się do technik wypukłych: drzeworytu, linorytu, metalorytu oraz do technik wklęsłych: akwaforty, akwatinty, mezzotinty oraz miedziorytu. Każda ze stron arkusza papieru jest trochę inna: jedna jest drobnoziarnista a druga gładka. Użytkownik wybiera lepszą dla siebie opcję. Papier różni się również odcieniami bieli, może to być biel antyczna, czyli leciutko złamana lub biel extra.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here