Import z Chin krok po kroku

Na importowanie towarów z Chin decyduje się coraz większe grono przedsiębiorców. Jeśli znajdujesz się w tej grupie pamiętaj o tym, że w wielu sytuacjach przyda Ci się profesjonalna pomoc. W związku z tym zdecyduj się na przeanalizowanie ofert doświadczonych pośredników przy imporcie z Chin. To inwestycja w bezpieczeństwo całej transakcji oraz własny komfort psychiczny. W tym miejscu dowiesz się jak krok po kroku przebiega import towarów z Chin.

Założenie działalności gospodarczej

Jeśli nie za bardzo wiesz jak wygląda import z Chin krok po kroku zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Powinieneś rozpocząć od założenia działalności gospodarczej. Wybierz dla siebie odpowiednią formę prowadzonej działalności, a następnie przystąp do działania.

Numer EORI

Jeśli masz już działalność gospodarczą otrzymasz tzw. numer EORI. To niezbędne w przypadku omawianego importowania towarów z Chin. Na całe szczęście uzyskanie takiego numeru jest zupełnie darmowe. Całością zajmiesz się przez Internet. Jak widzisz import towarów z Chin krok po kroku wcale nie musi być skomplikowaną procedurą.

Znalezienie i zweryfikowanie dostawcy

Najwięcej problemów możesz mieć ze znalezieniem i zweryfikowaniem dostawcy, dlatego przyda Ci się pomoc pośrednika. To on uda się na miejsce i dokładnie go prześwietli, sprawdzając również jakość oferowanych towarów. Jeśli chcesz go znaleźć na własną rękę zdecyduj się na:

  • odwiedzenie dostępnych platform internetowych i porównanie ofert,
  • uczestniczenie w targach handlowych na terenie Chin.

Import z Chin przebieg w dużej mierze zależy od Ciebie samego. Weryfikacja dostawcy nie musi być zbyt czasochłonna. W pierwszej kolejności sprawdź jego autentyczność i wiarygodność.

Zamówienie towarów i skontrolowanie ich jakości

Po znalezieniu sprawdzonego dostawcy nie pozostanie Ci nic innego, jak zamówienie pożądanych towarów (np. maszyn budowlanych lub rolniczych) oraz dokonanie kontroli ich jakości. W ten sposób minimalizujesz ryzyko utraty pieniędzy.

Zapłata – wybrane formy płatności

Pod koniec musisz zapłacić za zamówienie towaru. W związku z tym wybierz dla siebie dogodną formę płatności, np. poprzez transfer telegraficzny lub PayPal.

Forma transportu i przejście odprawy celnej

Jeśli nie wiesz jak dokładnie wygląda import towaru z Chin krok po kroku w końcowej fazie musisz mieć świadomość tego, że pozostanie Ci wybrać właściwą formę transportu. Masz do wyboru takie możliwości, jak:

  • morski,
  • lotniczy,
  • kurierski,
  • kolejowy.

Import towarów z Chin to także zadbanie o bezproblemowe przejście odprawy celnej. Potrzebne będą Ci wszystkie niezbędne faktury handlowe, świadectwo pochodzenia towaru oraz list przewozowy. Nie zapominaj również o istotnych licencjach, certyfikatach i wnioskach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here