Wzniesienie przemysłowej hali stalowej to wieloetapowy proces, w którym każdy kolejny krok musi być dokładnie zaplanowany. Kwestię jej zaprojektowania, a także budowy warto zatem zlecić kompleksowej firmie. To właśnie Tenistal charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego projektu hali stalowej. Jako inwestor możesz być zatem pewny, że Twoje potrzeby oraz oczekiwania zostaną rzetelnie przeanalizowane, dzięki temu zamówiona hala stalowa będzie Twoim ideałem.
Czym jest hala stalowa?
Hale stalowe to typowy obraz budownictwa przemysłowego. Taka hala jest budowlą parterową, która charakteryzuje się brakiem wewnętrznych przegród (tj. ścian działowych). Zastosowane ściany zewnętrzne oraz pokrycie dachowe tworzą w takiej hali powierzchnię użytkową. Oprócz tego zapewniają one odpowiednią sztywność całości konstrukcji, dzięki temu jest ona odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych z zewnątrz.
Swoją wytrzymałość hala stalowa zawdzięcza użyciu najwyższej jakości komponentów, które gwarantują wysokiej jakości użytkowanie przez długie lata. Potwierdza to choćby wystawiany certyfikat CE. Tak znakomite właściwości zastosowanej stali zapewnia jej dużą rozpiętość bez stosowania dodatkowych podpór.
Przeznaczenie hal stalowych oraz ich zastosowanie
Z uwagi na przeznaczenie hale stalowe możemy podzielić na hale przemysłowe, widowiskowe, sportowe, wystawowe lub handlowo usługowe. Hala stalowa może być zatem miejscem przeznaczonym do użytku publicznego albo rekreacji. Może być ona także użyta jako hala zakładu produkcyjnego – zazwyczaj jest ona wtedy dzielona na hale niskiego i wysokiego składowania towarów. Użycie różnych konstrukcji pozwala zatem na idealne dostosowanie hali stalowej do jej ostatecznego przeznaczenia, co wpływa korzystnie na jej użytkowanie.
Hale stalowe są dość uniwersalnym rozwiązaniem. Mogą być one wykorzystywane jako wiaty, hale targowe, logistyczne, magazynowe, handlowe, a nawet sportowe (dla lodowisk czy boisk wewnętrznych). Ciekawą alternatywą jest hala stalowa produkcyjna, którą można zaopatrzyć w konkretną linię produkcyjną dostosowaną np. do produkcji części samochodowych. Więcej o możliwych zastosowaniach możesz dowiedzieć się na: https://www.tenistal.com.pl/oferta/hale-przemyslowe/hale-stalowe/. Dzięki zdobytej wiedzy i rozeznania się w ofercie projektu i budowy hal stalowych łatwiej podejmiesz decyzję związaną z wyborem producenta takiego obiektu.
Co takiego wyróżnia hale stalowe?
Konstrukcja hal stalowych sprawia wrażenie, że została ona złożona z pojedynczych i niezależnych od siebie części. Taki efekt tworzy złożony szkielet, który składa się ze specjalnie złożonych profili stalowych. Profile te są tak mocne i wytrzymałe, ponieważ są one odbudowywane i izolowane przy użyciu specjalnych pływ warstwowych i innych rozwiązań wzmacniających. Taka budowa sprawia, że halę stalową można postawić szybko i sprawnie, dzięki temu taka konstrukcja stanowi opłacalne rozwiązanie dla inwestorów z różnych branż.