Orbitrek – dlaczego warto go kupić?

0
2684

Orbitrek jest maszyną treningową, która cieszy się niesłabnąca popularnością. Ze względu na swoje walory jest on szczególnie zalecany osobom, które dopiero zaczynają systematyczne ćwiczenia. Z pomocą orbitreka można pracować nie tylko nad poprawą ogólnej kondycji fizycznej, ale również pozbyć się zbędnych kilogramów. Należy przy tym pamiętać, że nie powinno się ograniczać do jednej formy aktywności fizycznej.

Sprzęt prawie dla każdego

Profesjonalni trenerzy przekonują, że orbitrek jest sprzętem do ćwiczeń, z którego mogą korzystać praktycznie wszyscy. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest korzystny nie tylko dla osób zaawansowanych, ale również początkujących, jest to świetny sposób na rozpoczęcie jakiejkolwiek aktywności.

Orbitreki są szczególnie zalecane osobom, które cierpią na schorzenia kolan, ponieważ ćwiczenia wykonywane na nich tylko w niewielkim stopniu obciążają stawy. Orbitrek jest też dobrym rozwiązaniem dla osób mających problemy z nadwagą. Można go też z powodzeniem wykorzystywać w czasie rozgrzewki i relaksacji.

Jak na orbitreku ćwiczyć efektywnie?

Orbitrek to idealny sprzęt dla wszystkich tych, którzy mają zamiar zacząć ćwiczyć systematycznie. Maszyny treningowe nowej generacji dają możliwość regulacji obciążenia, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Dużą zaletą orbitreka jest również to, że zmusza on do pracy mięśnie zarówno górnej jak i dolnej partii ciała.  

Trening na orbitreku ma jednak swoje ograniczenia, należy zdawać sobie sprawę z tego, że pomimo wielu swoich walorów nie daje on możliwości zbudowania takiej kondycji jak na przykład bieżnia elektryczna.

Między innymi z tego powodu trening należy wzbogacić o inne elementy, które dodatkowo zaktywizują ciało. Wystarczy do codziennych ćwiczeń na orbitreku dodać serię kilkudziesięciu pompek, przysiadów lub brzuszków.

Niektóre maszyny na przykład orbitrek kettler mają zaprogramowaną bogatą bazę różnego rodzaju planów treningowych które znacznie podnoszą efektywność codziennych ćwiczeń. Jednym z takich planów jest trening interwałowy.

Dobry sprzęt może bardzo ułatwić ćwiczenia jednak, aby uzyskać trwały efekt konieczna jest przede wszystkim systematyczność. Trenować trzeba przynajmniej trzy razy w tygodniu a najlepiej codziennie. Warto też pamiętać o tym by poza korzystaniem z orbitreka wykonywać również inne ćwiczenia i zmienić swoje nawyki żywieniowe. Przy odpowiednim podejściu efekty przyjdą bardzo szybko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here