Franchising

Prowadzenie własnej działalności to odpowiedzialne i trudne zadanie. W szczególności dla tych, którzy zaczynają zupełnie od zera. Wchodząc na rynek bez doświadczenia, posiadając jedynie środki na rozpoczęcie naszej przygody z własną firmą może spotkać nas spore rozczarowanie. Często trudno jest przebić się na starcie, starając się być konkurencyjnym może spotkać nas spory zawód, szczególnie w pierwszych okresach funkcjonowania, kiedy przychody nie będą zbyt duże. Warto więc pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na stacjonarnym biznesie, na przykład sklepie – możemy zdecydować się na franchising. Na czym polega właśnie ten model biznesowy?

Jak ograniczyć ryzyko porażki w biznesie stacjonarnym – franchising świetne rozwiązanie dla osób, które chcą budować swoje doświadczenie

Przede wszystkim kluczowe w tym modelu jest to, że działamy pod szyldem znanej marki. Takiej, która przez lata zdobywała klientów i renomę, jest rozpoznawalna na rynku, a klienci chętnie sięgają po jej produkty. Dzięki temu już od samego początku mamy ułatwione zadanie, dlatego że jednym z najtrudniejszych elementów wystartowania na rynku jest reklama, szeroko rozumiany marketing, dotarcie do konsumentów z naszą ofertą. Zanim więc zbudujemy swoją renomę, przebijemy się przez konkurencyjnych gigantów na rynku może upłynąć wiele czasu, kiedy będziemy generować głównie straty. Dlatego też działanie pod szyldem znanej marki może być świetną opcją dla nas jako młodych przedsiębiorców, aby zbudować doświadczenie. Ważnym bowiem elementem takiego biznesu jest to, że dostajemy całe tak zwane know how. Wiedzę dotyczącą zarządzania, którą marka wypracowywała latami, aby osiągnąć punkt, w którym właśnie się znajduje. Dla osób, które dopiero startują ta właśnie wiedza będzie kluczowa przy konstrukcji swoich późniejszych biznesów, budowaniu planów zarządzania firmą.

O czym warto pamiętać, decydując się na franczyzę?

Kolejnym bardzo ważnym elementem takiego systemu jest to, że ryzyko niepowodzenia już na samym starcie jest zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku rozpoczęcia wszystkiego od zera. Dlatego jeśli mamy pieniądze, które chcemy zainwestować we własną firmę i jednocześnie mieć pewność, że ich nie stracimy, to warto zdecydować się na franczyzę. Jednak dobrze jest pamiętać również o tym, że franchising, jak każdy model biznesowy poza wieloma zaletami posiada również wady, z którymi musimy liczyć się już od samego początku. Pierwszą z nich jest to, że kiedy otwieramy sklep pod szyldem rozpoznawalnej marki, to już na starcie decydujemy się na to, że będziemy musieli przeznaczać odpowiedni procent zysków na rzecz firmy pod szyldem której działamy. Dodatkowo warto pamiętać również o tym, że wszelkie kwestie związane z urządzeniem przestrzeni sklepowej, układem produktów, aranżacją będą zależały od dyrektyw firmy. Nie mamy tutaj pola manewru i chcąc prowadzić taki model działalności musimy się podporządkować. Dzięki temu konsumenci z różnych stron świata wchodząc do sklepu tej właśnie marki mogą mieć dokładnie takie same odczucia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here