Era inżynierów

Jeżeli mielibyśmy przeanalizować dogłębnie strukturę rozwoju cywilizacji XXI w. jednoznacznie można stwierdzić, że w coraz większym stopniu skupiamy swoją uwagę na rozwój szeroko pojętej technologii.

Niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli przemysł ciężki, energetykę, branżę telekomunikacyjną czy też administrację danych, każda z tych dziedzin idzie w zawrotnym tempie do przodu. W takiej sytuacji, można powiedzieć, że coraz więcej ludzi zaczyna szkolić się we wspomnianych dziedzinach, widząc tutaj spory potencjał znalezienia miejsca zatrudnienia. Z tego względu, hasła takie jak: praca inżynieria / technika, są coraz częściej wpisywane w wyszukiwarkach internetowych. Energetyka jest jedną z tych dziedzin, która w obecnych czasach przeżywa wręcz eksponencjalny poziom rozwoju.

Zjawisko to wynika między innymi z faktu, że chcemy zmienić rzeczywistość ekologiczną, która nas otacza. Grzechy naszych ojców oraz dziadków, którzy jako naukowcy dopuścili do rozwoju technologii chłodniczych i grzewczych, które w bardzo dużym stopniu są destrukcyjne dla środowiska, muszą zostać teraz przez nas naprawione. Z racji tego, wpisując frazę: praca inżynieria / technika, można znaleźć bardzo dużo ofert pracy w internecie, które są w dużym stopniu powiązane z szeroko pojętą energetyką. W tej dziedzinie możemy zrobić zdecydowanie najwięcej dla naszej planety. Najważniejszą kwestią związaną z polepszeniem jakości ekologicznej naszej planety, jest między innymi zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, co można zrobić na wiele sposobów. Jednym z najbardziej oczywistych, jest przeorientowanie światowej polityki energetycznej z konwencjonalnych źródeł energii takich jak węgiel brunatny, kamienny czy ropa naftowa, w kierunku odnawialnych źródeł energii, takich jak słońce, woda, wiatr i energia jądra Ziemi (źródła geotermalne).

Kolejną z metod poradzenia sobie z tego rodzaju problemami natury ekologicznej, jest masowa termomodernizacja miejsc zamieszkania w chłodniejszych miejscach na globie. Jeżeli będziemy w bardziej wydajny sposób wykorzystywać naszą energię cieplną, którą uzyskujemy na drodze spalania paliwa ze źródeł pierwotnych, również w pośredni sposób przyczynimy się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Kolejną metodą na usprawnienie energetyczne jest polepszenie sprawności elektrofiltrów, systemów mokrego oraz suchego odsiarczania spalin oraz odazotowania metodami katalitycznymi i niekatalitycznymi.

Trzeba mieć jednak świadomość tego, że wspomniane inwestycje są naprawdę duże i na decyzję podjęcia ich realizacji, często trzeba czekać bardzo długi okres czasu. Patrząc na złożoność jednej z dziedzin przemysłu, którą jest energetyka oraz ilością problemów, z którymi obecnie się wzmaga, można powiedzieć, że duża ilość ofert pracy po wpisaniu w wyszukiwarce frazy: praca inżynieria / technika, jest jak najbardziej zrozumiała i na miejscu. Reasumując, bycie inżynierem w obecnych czasach to ciekawe zadanie i z całą pewnością niesamowita przygoda. Jeżeli czujesz dryg do zagadnień technicznych, lubisz matematykę oraz chcesz sprawić, żeby generalnie żyło nam się lepiej na naszej ukochanej planecie, po prostu zostań inżynierem.

Zobacz też: Elektryk – praca, zarobki, wykształcenie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here