Angielskie łóżko – czy sprawdzi się w sypialni?

0
1208

Wśród wielu dostępnych na rynku modeli coraz większą popularnością cieszą się łóżka w stylu angielskim. Jest to wyjątkowa alternatywa dla osób poszukujących nietuzinkowych pomysłów i aranżacji swojej sypialni. Meble tego typu charakteryzuje zarówno wysoka jakość wykonania, wyrafinowany styl, jak i wygoda.

Komfort to podstawa!

Łóżko do sypialni w stylu angielskim jest solidnie wykonane, ma drewnianą, mocną konstrukcję, a tapicerka jest z wysokiej klasy materiałów, takich jak aksamit i pozostałe tkaniny naturalne, jak len czy bawełna. Są też modele, których szkielet i zagłówek są zrobione z drewna lub metalu, ułożonego w finezyjne kształty, gdzie oprócz funkcji estetycznej mają one za zadanie podtrzymywać całość konstrukcji.

Najważniejszym elementem jest jednak materac – ten w wydaniu angielskim jest zwykle kieszeniowy, co oznacza, że ma wewnątrz wiele połączonych ze sobą woreczków tkaninowych zamiast tradycyjnych elementów z drutu. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania materac jest wyjątkowo elastyczny, co gwarantuje utrzymanie optymalnej pozycji kręgosłupa, a tym samym długi i niezmącony niczym sen. Co więcej, materace woreczkowe są nieco większe od standardowych i bardziej ciche w porównaniu ze sprężynowymi, co podnosi komfort użytkowania.

Ważnym dodatkiem do angielskiego łóżka jest schowek na pościel. Dzięki takim prostym rozwiązaniom można w prosty sposób utrzymać porządek w domu, a jednocześnie zyskać dodatkową przestrzeń, co ma szczególne znaczenie w przypadku mniejszych sypialni.

Kolor ma znaczenie

Anglicy przywiązują dużą wagę do kolorystyki sypialni, co ma przełożenie na dobór tapicerki łóżka. Wśród modeli dostępnych na rynku dominują tu spokojne, stonowane beże, szarości, zielenie oraz pudrowy róż, jak również motywy roślinne, ornamentalne i kwiatowe. Niezależnie od tego, czy będzie to mebel w stylu angielskim czy innym warto pamiętać o złotej zasadzie aranżacji sypialni, zgodnie z którą nie należy stosować barw jaskrawych i silnie kontrastujących.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here