motywacja

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób stracić zapał do pracy. Odpowiedź jest bardzo prosta. Istnieją jednak Sposoby, aby się nie zniechęcać. Dzięki niemu przekonasz się w jaki sposób motywacja wewnętrzna jest cenna oraz Dlaczego warto się o nią troszczyć. Zasada skutecznego postępowania mówi nam, że jeżeli chcemy wiedzieć jak coś zrobić Dobrze, to odwracamy tą sytuację. Myślimy w sposób, jak wszystko zepsuć i unikamy takiego zachowania. Jest to idealny sposób, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/motywacja-wewnetrzna/

Motywacja do pracy – ja ją stracić?

Bardzo podobny sposób możemy zastosować w kwestii motywacji wewnętrznej. Co zrobić, aby stracić do niej zapał? Oczywiście stać w miejscu. Strategia taka jest jednym z największych zagorzałych wrogów motywacji do pracy. Nie chodzi o to, że nie dostajemy awansu. Mamy namyśle raczej brak rozwoju naszych kompetencji. Pomimo tego, Rzym ja ją lat a ty stoisz nadal w tym samym miejscu. Nie pojawia się nic nowego. Czujesz, że pogrążasz się w monotonności oraz nie czujesz już, że jesteś coraz lepszy w tym co robisz.

Dodatkowo zbierać doświadczenia, ale ich nie wykorzystujesz. W takim wypadku w innym może być nasz pracodawca, które ostatni raz wysłał cię na jakiekolwiek szkolenie kilka lat temu. Być może to Ty sam powinieneś wyszukać kursu, w który będzie w stanie poprawić Twoje umiejętności oraz kompetencje. Z pewnością im szybciej zaczniesz działać oraz dbać o rozwój swojej pracy, tym większa będzie szansa na awans oraz znalezienie pracy, w której zostaniesz doceniany.

Motywacja wewnętrzna – brak sensu i nie zgrany zespół

Nie zobaczymy nigdy sensu, kiedy nie będziemy wiedzieli logicznego rozwiązania w tym co robimy. Naturalnie możemy poznać że to co robimy w ogóle nie jest ważne. I nie posiadają o wiele bardziej odpowiedzialne i ważne zawody. Oczywiście, są takie branże, w których siła rzeczy kojarzy się z odpowiedzialnością. Ludzie wykonujący takie zawody odpowiadają za życie oraz Zdrowie innych ludzi. Jednak z pewnością Słyszałeś o lekarzach przez niego którzy już dawno stracili swój zapał do pracy oraz do leczenia chorych. Żaden zawód nie ma immunitetu do zniechęcenia.

Co jest w stanie nadać sens temu co robisz? 

Nawet zwykły robotnik w fabryce może od niej większy sukces oraz odszukać sens swojej pracy jeżeli sam wie, że dzięki niemu powstają przydatne rzeczy.

Co robisz źle? 

Z pewnością Błędem jest nie dbanie o dobre relacje ze współpracownikami. Jeżeli atmosfera naszej w pracy nie jest dobra, to trudno będzie mieć zawał oraz motywację do pracy. Jest to oczywiste Jednak wiele osób nie zbyt bardzo przywiązuje wagę do dobrych relacji ze swoimi współpracownikami. Szukając więc sposobu na odzyskanie motywacji, pomyślimy w jaki sposób poprawić relacje między koleżankami i kolegami z pracy. Być może będzie to klucz do sukcesu.

Zobacz też: http://www.escargot.pl/sa-nawyki-milionerow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here