Dla wielu osób rozwód stanowi bardzo przykrą sytuację, którą wielu traktuje jako swoją osobistą porażkę życiową. Jednak powinniśmy pamiętać, że często na taki bieg zdarzeń nie musimy mieć bezpośredniego wpływu. W szczególności rozwód może okazać się bardzo uciążliwy, gdy musimy rozwieść się z obcokrajowcem. Zatem jak możemy to zrobić?

Rozwód z obcokrajowcem coraz częstszy

Obecnie coraz więcej osób wiąże się z obcokrajowcami. Nic w tym dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach coraz więcej podróżujemy. Tym samym często zdarza się, że poznajemy w podroży wiele osób, które mogą stać się częścią naszego życia.

Jednak czasem zbyt duże różnice światopoglądowe lub też kulturalne i religijne sprawiają, że po szybkiej fascynacji i po krótkim czasie od ślubu następuje rozwód. Zatem w jaki sposób go przeprowadzić?

W jaki sposób rozwieść się z obcokrajowcem?

Przede wszystkim jeżeli zdecydowaliśmy się na rozwód z obcokrajowcem, a my jedynie jesteśmy obywatelami Polski powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, czy możliwe jest przeprowadzenie rozprawy w Polsce.

Państwo pozwala na to swoim obywatelom między innymi w przypadku, gdy ostatnio oboje małżonkowie zamieszkiwali w Polsce lub też jeden z małżonków nadal ma miejsce zamieszkania w tym kraju.

Czy warto obwiniać się za rozwód?

Bardzo wiele osób po rozprawie rozwodowej obwinia się o rozpad małżeństwa i często nie potrafi się z tym pogodzić. Powinniśmy pamiętać o tym, że na wiele rzeczy możemy nie mieć bezpośredniego wpływu.

W szczególności jeżeli to nie my bezpośrednio przyczyniliśmy się do rozpadu naszego małżeństwa. Warto taką sytuację potraktować jako lekcję i wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski. W szczególności jeżeli jest to rozwód z obcokrajowcem i naszym małżonkiem była osoba, która przykładowo miała zupełnie inną kulturę od naszej. To w dużej mierze wpływa na każdy związek.

Rozwód to zdecydowanie mało przyjemne wydarzenie w życiu. Dla większości osób takie rozwiązanie to bardzo często jedyne możliwe wyjście. Jednak powinniśmy pamiętać, iż choć jakiś etap w naszym życiu się zakończył, być może już za chwilę pojawi się coś nowego. Nie warto w takiej sytuacji wyrzucać sobie, że popełniło się wiele błędów i przyczyny rozwodu szukać tylko i wyłącznie w swoim zachowaniu. Chyba, że sami bezpośrednio przyczyniliśmy się do rozpadu naszego małżeństwa. Jednak jeżeli była to niejako decyzja obojga małżonków, powinniśmy jedynie wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski i postarać się, aby w przyszłości nie popełnić znów tych samych błędów.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here