Co warto wiedzieć podczas rozwodu z obcokrajowcem

Dla wielu osób rozwód stanowi bardzo przykrą sytuację, którą wielu traktuje jako swoją osobistą porażkę życiową. Jednak powinniśmy pamiętać, że często na taki bieg zdarzeń nie musimy mieć bezpośredniego wpływu. W szczególności rozwód może okazać się bardzo uciążliwy, gdy musimy rozwieść się z obcokrajowcem. Zatem jak możemy to zrobić?

Rozwód z obcokrajowcem coraz częstszy

Obecnie coraz więcej osób wiąże się z obcokrajowcami. Nic w tym dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach coraz więcej podróżujemy. Tym samym często zdarza się, że poznajemy w podroży wiele osób, które mogą stać się częścią naszego życia.

Jednak czasem zbyt duże różnice światopoglądowe lub też kulturalne i religijne sprawiają, że po szybkiej fascynacji i po krótkim czasie od ślubu następuje rozwód. Zatem w jaki sposób go przeprowadzić?

W jaki sposób rozwieść się z obcokrajowcem?

Przede wszystkim jeżeli zdecydowaliśmy się na rozwód z obcokrajowcem, a my jedynie jesteśmy obywatelami Polski powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, czy możliwe jest przeprowadzenie rozprawy w Polsce.

Państwo pozwala na to swoim obywatelom między innymi w przypadku, gdy ostatnio oboje małżonkowie zamieszkiwali w Polsce lub też jeden z małżonków nadal ma miejsce zamieszkania w tym kraju.

Czy warto obwiniać się za rozwód?

Bardzo wiele osób po rozprawie rozwodowej obwinia się o rozpad małżeństwa i często nie potrafi się z tym pogodzić. Powinniśmy pamiętać o tym, że na wiele rzeczy możemy nie mieć bezpośredniego wpływu.

W szczególności jeżeli to nie my bezpośrednio przyczyniliśmy się do rozpadu naszego małżeństwa. Warto taką sytuację potraktować jako lekcję i wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski. W szczególności jeżeli jest to rozwód z obcokrajowcem i naszym małżonkiem była osoba, która przykładowo miała zupełnie inną kulturę od naszej. To w dużej mierze wpływa na każdy związek.

Rozwód to zdecydowanie mało przyjemne wydarzenie w życiu. Dla większości osób takie rozwiązanie to bardzo często jedyne możliwe wyjście. Jednak powinniśmy pamiętać, iż choć jakiś etap w naszym życiu się zakończył, być może już za chwilę pojawi się coś nowego. Nie warto w takiej sytuacji wyrzucać sobie, że popełniło się wiele błędów i przyczyny rozwodu szukać tylko i wyłącznie w swoim zachowaniu. Chyba, że sami bezpośrednio przyczyniliśmy się do rozpadu naszego małżeństwa. Jednak jeżeli była to niejako decyzja obojga małżonków, powinniśmy jedynie wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski i postarać się, aby w przyszłości nie popełnić znów tych samych błędów.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *