Video marketing

Marketing video to jeden z kluczowych elementów skutecznej strategii promocyjnej przedsiębiorstwa, które chce skutecznie powiększać grono swoich odbiorców za pomocą najnowszego medium, czyli za pomocą internetu. Jest on w dzisiejszych czasach bardzo popularnym rodzajem działania, głównie dzięki upowszechnianiu się serwisów, które pozwalają na dodawanie filmików. Ważne jest to, że konsumenci bardziej pozytywnie reagują na coś, co jest ładne, dlatego każdy film reklamowy, który firma stworzy będzie miał większe szanse na pozytywne zapisanie się w pamięci użytkownika.

Video marketing

Video marketingMarketing z użyciem filmików jest strategią, która ma na celu realizację działań promocyjnych z użyciem filmów, które udostępniane są wielu różnych kanałach, a jako efekt budują pozytywny wizerunek marki i zapisują się na długo w świadomości konsumentów, angażują ich do konkretnych czynności i akcji pożądanych przez przedsiębiorstwo. Video marketing wymaga od przedsiębiorstwa założenia określonych kwot pieniężnych, aby to, co zostanie stworzone było jak najbardziej efektywne i skutecznie oddziaływało na odbiorców.

Ważne, by zatrudnić odpowiednią osobę, która będzie odpowiedzialna za nadzorowanie takiego procesu tworzenia filmu, dobrze też, by ta osoba była profesjonalna i znała się na rzeczy, dzięki czemu efekty pracy będą jeszcze lepsze. Ważne jest też, by ustalić, jaki przekaz reklamowy firma chce przekazać odbiorcom, by zostać przez nich zauważona i ich zainteresować.

Badanie rynku

Jednak na początku trzeba także zrobić dobre badanie rynku, aby dowiedzieć się, czego odbiorcy tak naprawdę oczekują i jaki jest najlepszy sposób dotarcia do nich z filmikiem. Gdy przekaz reklamowy zostanie już nagrany, trzeba teraz ustalić kanały, jakimi dany film będzie „transportowany”. Jednym z głównych i najbardziej popularnych serwisów jest YouTube i to właśnie tam należy go na początku umieścić. Sprzyja to też dalszej jego drodze, gdyż właśnie z YouTube może być przeniesiony przez użytkowników zainteresowanych do innych portali i tym samym docierać do jeszcze większego grona konsumentów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here