Tworzenie bazy danych

Jeśli zastanawiałeś się czasem, gdzie uciekają pieniądze z Twojej wypłaty masz już jeden z wielu powodów do tego, aby zainteresować się tym jak wygląda tworzenie bazy danych. Może ono okazać się przydatne przy zapisywaniu domowego budżetu jak i przy innych czynnościach.

Tworzenie baz danych – budżet domowy

Tworzenie bazy danychWypełniając podstawowe tabelki w popularnym Excelu – programie należącym do firmy Microsoft, możemy szczegółowo opisać nasz budżet. Wpisujemy wartość naszego dochodu i rozbijamy kwotę na planowane wydatki. Warto brać pod uwagę opłaty stałe takie jak prąd, gaz, woda, ścieki, podatek. Jeśli budżet dotyczy mieszkańca miasta nie można zapomnieć o takich wydatkach jak czynsz, opłata do spółdzielni mieszkaniowej, za utrzymanie terenów zielonych czy windy. Natomiast mieszkańcy wsi muszą uwzględnić również opłaty za ogrzewanie. Jeśli jest ot dajmy na to węgiel, pellet czy ekogroszek należy mieć pod uwagę zakup jednorazowy, dokonywany, co jakiś czas. Co wiąże się z zarezerwowaniem dodatkowej kwoty na ten cel. We wszystkich tych czynnościach baza danych może okazać się niezwykle pomocna.

Rozbicie potencjalnego dochodu na planowane rachunki, pozostawienie budżetu na zakupy produktów spożywczych i rezerwy w razie nieplanowanych wydatków pomoże w spokojnym planowaniu przyszłości. Człowiek, który nie musi obawiać się tego, wydawać by się mogło strasznego, braku gotówki przed pierwszym może czuć się znacznie pewniej. Nie musi podejmować pochopnych decyzji związanych z niepotrzebnymi zakupami w związku z promocją czy podejmowaniem dodatkowej pracy czy innych działań, które mogą nadwyrężyć jego zdrowie lub relacje rodzinne.

Dlaczego warto tworzyć bazy danych?

Dzięki stworzeniu bazy danych, można po pewnym czasie uświadomić sobie gdzie właściwie pieniądze rozchodzą się najszybciej. Może ma to związek z codziennym kupowaniu posiłków w firmowej restauracji, lub powód jest całkiem inny? Jeśli taka własna baza danych będzie prowadzona rzetelnie, dokładnie i systematycznie możliwe jest uzyskanie wielu ciekawych informacji, o których mogło się nawet nie mieć pojęcia. Nie jest to jednak jedyny sposób, w jaki można wykorzystać bazę danych. Nie musi ona zajmować się jedynie wydatkami, może ona na przykład uwzględniać dochody. Jeśli dana jednostka posiada kilka źródeł dochodu, warto również zająć się stworzeniem konkretnego podsumowania. Dzięki niemu można się zorientować, co jest najbardziej opłacalne. Może zajęcie się tym na dłuższą metę pozwoli kogoś odciążyć?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here