insekt

Rynek deweloperski przeżywa wzmożony rozwój. Ogromną popularnością cieszą się nieruchomości z rynku pierwotnego oraz tego wtórnego. Potencjalni nabywcy najczęściej zwracają uwagę na metraż, wykończenie czy wyposażenie mieszkania, za to bagatelizowane są aspekty, takie jak możliwość bytowania w nieruchomości niechcianych lokatorów. Chodzi o insekty, które mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Prusaki, muchy, pluskwy mogą bytować nie tylko w starszym budownictwie czy w blokowiskach, ale także w nowych domach wolnostojących. Jeśli zamierzasz kupić nieruchomość, koniecznie sprawdź, czy nie ma w niej robaków.

Szukanie śladów robaków

O ile obecność korników w elementach drewnianych jest łatwa w weryfikacji, ponieważ te pozostawiają po sobie trwałe ślady w postaci malutkich dziurek w naturalnym drewnie, tak już bytowanie prusaków czy pluskiew może być znacznie trudniejsze. Te insekty zazwyczaj skutecznie chowają się w dzień i są najbardziej aktywne po zmroku. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie nieruchomości właśnie wieczorem i szybkie zapalanie światła w kolejnych pomieszczeniach.

Pluskwy bytują w ciepłych, wilgotnych miejscach. Można zajrzeć w okolice listew przypodłogowych, zwrócić szczególną uwagę na zasłony albo dyskretnie sprawdzić zagłówek łóżka.

Zawsze dobrze jest po prostu podpytać obecnych lokatorów o ewentualny problem z robakami w mieszkaniu. Ci, którym zależy na sprzedaży nieruchomości, mogą nie być uczciwi, ale ich sąsiedzi na pewno będą obiektywni i udzielają takich informacji. Musisz też wiedzieć, że większe ryzyko robactwa istnieje w blokowiskach, budynkach, w których funkcjonuje tzw. zsyp albo w starszym budownictwie z podpiwniczeniem. Już sama jakość obiektu mieszkalnego, zadbanie o części wspólne wszystkich mieszkańców wiele powiedzą o czystości danego miejsca. Estetyka mieszkania i porządek, jaki utrzymują w nim obecni właściciele, także będzie świetną wskazówką.

Dezynsekcja Warszawa

Jeśli nie udało się wykryć robactwa przed zakupem, a poprzedni właściciele nie udzielili informacji o ich bytowaniu, należy się zabezpieczyć i przeprowadzić działania profilaktyczne. Warto znaleźć firmę, która zrealizuje usługę czyszczącą mieszkanie z ewentualnych prusaków i innych insektów. Co więcej, pracujący w takich firmach fachowcy są w stanie określić na podstawie oględzin, czy w nieruchomości są „niechciani lokatorzy”. To oni dobiorą również odpowiednią i skuteczną metodę ich wytępienia.

Najlepiej przeprowadzać dezynsekcję jeszcze przed przeprowadzką, kiedy nieruchomość jest wolna od mebli i rzeczy osobistych.

Istotne jest to, że w miejscach, w których pojawił się problem z insektami, dezynsekcję należy przeprowadzać regularnie. Prusaki mogą przedostawać się przez rury i szczeliny, do tego bardzo szybko się rozmnażają. Jeśli u sąsiadów wystąpił problem z tymi insektami, możesz być pewny, że robaki niedługo pojawią się u Ciebie. W takich sytuacjach należy przeprowadzić dezynsekcję wszystkich mieszkań i całego budynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here