Zadbana cera naczynkowa jesienią i zimą

Cera naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, zarówno od wewnątrz, jak i za pomocą kosmetyków przeznaczonych do tego typu skóry. Jest bardziej niż inne narażona na podrażnienia, czy zaczerwienienia. Podpowiadamy jak zadbać o cerę naczynkową w kilku prostych krokach.

Krok 1. Profilaktyka
Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Tak więc, by zapobiec pękaniu naczynek i podrażnieniom skóry trzeba ją odpowiednio chronić, szczególnie przed dużymi wahaniami temperatur, zbyt mocnym słońcem, silnym wiatrem. Skóra naczynkowa nie lubi także długich, gorących kąpieli. Pomogą nam w tym kosmetyki tłuste, przeznaczone do tego typu cery. Często kremy do twarzy wzbogacone są o składniki, które wzmacniają naczynia krwionośne, np. wyciąg z kasztana, czy witaminę C. O cerze należy myśleć cały rok, nie tylko latem. W zimie cera jest bardziej narażona na uszkodzenia i pękanie naczynek, dlatego należy chronić ją przed mrozem. 

Krok 2. Dieta i suplementacja

 Przy cerze naczynkowej warto poświęcić więcej uwagi swojej diecie. Należy wzbogacić ją o produkty, które zawierają dużo witaminy C, która wzmacnia naczynka krwionośne. Należą do nich produkty kiszone, a także świeża papryka, porzeczka, kiwi, cytryna, pomarańcze, nać pietruszki i wiele innych owoców i warzyw, których listę można znaleźć w Internecie. Można także wspomóc się suplementacją. W każdej aptece tanio można kupić witaminę C, często połączoną z rutyną. 

Krok 3. Pielęgnacja

 Wybierając odpowiedni krem warto sprawdzić jego skład. W kremach, czy tonikach nie powinny znajdować się substancje rozgrzewające, czy wysuszające skórę, np. alkohol (w tonikach). Kosmetyki powinny być delikatne, odpowiednie do tego typu cery, powinny także wzmacniać naczynka krwionośne i zmniejszyć ich widoczność.

Krok 4. Maskowanie

 Popękane naczynka nie wyglądają estetycznie. Najlepiej za pomocą odpowiedniego podkładu, czy korektora. Najlepszy do tuszowania naczynek jest korektor w odcieniu zielonym. Ważne, by nie był on jaśniejszy od skóry twarzy.

 Przy cerze naczynkowej nie poleca się noszenia włosów w kolorze rudym, a także noszenia bluzek w odcieniach pomarańczy, żółtego, ceglastego. Kolory te podkreślają i tak widoczne popękane naczynka. Najlepszym kolorem są blondy i jasne brązy.