Przewidywana długość życia pamięci USB

0
303

Pamięci flash USB są świetne do przechowywania plików cyfrowych i zastępują płyty CD i DVD jako preferowane nośniki pamięci z wyboru.

Zaletą pamięci flash jest to, że są przenośne, trwałe i mają niesamowitą pojemność (od 64MB do 256GB w 2010 roku). Co więcej, są w stanie zachować pamięć nawet po wyłączeniu zasilania. Ale czy pamięć trwa wiecznie? Czy powinieneś używać ich do przechowywania ważnych dokumentów i plików? Jak długo wytrzymują?

Jeśli po prostu zapiszesz dane na pamięci flash USB i schowasz ją w bezpiecznym miejscu na 10 lat, będzie ona działać ponownie, a wszystkie dane nadal tam będą.

USB Flash Drives mają skończoną liczbę cykli zapisu/wymazywania

Żywotność USB Flash Drive może być mierzona liczbą cykli zapisu lub kasowania. PenDrive’y USB mogą wytrzymać od 10,000 do 100,000 cykli zapisu/wymazywania, w zależności od użytej technologii pamięci.

Po osiągnięciu limitu, niektóre części pamięci mogą nie działać prawidłowo, co prowadzi do utraty danych i uszkodzenia.

Oczywiście żywotność dysku flash może również zakończyć się przedwcześnie, jeśli użytkownik będzie go nadużywał lub narażał na działanie ekstremalnych warunków środowiskowych. Ponadto, jeśli używane są niskiej jakości komponenty pamięci, dyski flash mogą ulec awarii w znacznie wcześniejszym czasie.

Uważaj na nieznane marki, ponieważ mogą one korzystać z niskiej jakości komponentów i ścinać zakręty w procesie produkcji, aby utrzymać niskie koszty. Jeśli szukasz wysokiej jakości pamięci flash USB, znajdź sprzedawców, którzy używają tylko pamięci klasy A i mają fabryki z certyfikatem ISO-9001:2008. Przeczytaj https://techpolska.pl/najlepsze-pendrive-2022-ranking-pendrive/ i odkryj najlepsze pendrive w 2022 roku!

Czy należy używać pamięci flash do przechowywania ważnych plików?

Najlepszym zastosowaniem pamięci flash jest kopiowanie i przenoszenie plików z jednego komputera na drugi. Jeśli chcesz używać go do przechowywania ważnych plików, takich jak zdjęcia rodzinne i filmy, zaleca się wykonanie duplikatów.

Dbanie o pendrive’a

Aby przedłużyć żywotność Twojego pendrive’a i zapewnić jego prawidłowe działanie przez wiele lat, oto kilka środków ostrożności, których należy przestrzegać:

  • Gdy nie używasz pendrive’a, pamiętaj, aby przykryć go pokrywką, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu i zanieczyszczeń na stykach.
  • Nie należy narażać pendrive’a na działanie trudnych warunków, takich jak ekstremalne temperatury i wilgotność.
  • Nigdy nie należy wyciągać dysku flash z portu USB, gdy jest on nadal aktywny. Ponadto, należy „wysunąć” napęd (kliknąć prawym przyciskiem myszy na napędzie USB i wybrać opcję „Wysuń”) przed odłączeniem go od komputera.
  • Nie należy pozostawiać go podłączonego do komputera przez dłuższy czas. Jeśli nie używasz dysku, po prostu odłącz go od komputera.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here