Niezawodne węże tłoczne na każdą kieszeń

0
1083

Dawniej, aby ugasić pożar lub odpompować wodę z jakiegoś miejsca, np. z zalanej piwnicy czy wykopu trzeba było używać siły ludzkich mięśni. Robiono to wiadrami lub mało wydajnymi pompami ręcznymi, a zastępy straży pożarnej były z tego powodu znacznie liczniejsze niż dzisiaj. Kiedy pojawiły się bardzo wydajne pompy spalinowe i elektryczne zmienił się również pozostały sprzęt. Pompowaną pod dużym ciśnieniem wodę trzeba było przecież czymś poprowadzić, a to wymagało opracowania nowego rodzaju węży.

Wąż tłoczny to rzecz, bez której nie mogłaby się udać żadna współczesna akcja pożarnicza, ani nie byłoby możliwe np. szybkie wypompowywanie wody z wykopów budowlanych. Rzecz absolutnie niezbędna w każdej jednostce straży pożarnej czy w specjalistycznych firmach zajmujących się odpompowywaniem wody lub np. szlamu na potrzeby budowlane i przemysłowe. Zadaniem węża tłocznego jest, jak sama nazwa wskazuje, tłoczenie wody z jednego jego końca, np. od pompy zatapialnej, do drugiego końca węża na którym zainstalowana jest np. dysza gaśnicza, redukcja lub przyłącze do kolejnego węża. Węże tego typu muszą być odporne na wysokie temperatury oraz wytrzymywać ciśnienie wody wynoszące przynajmniej 2 bary. Wykonane są zazwyczaj z gumy. Węże produkowane na potrzeby straży pożarnej są także z zewnątrz powleczone specjalnym materiałem, zwiększającym ich wytrzymałość. Mogą mieć one różną średnicę.

Jeżeli więc poszukujesz węży dobrej jakości warto rozważyć zakup węża tłocznego z barracuda.sklep.pl/weze-tloczne. Sklep ten prowadzi sprzedaż pomp, silników elektrycznych, szerokiej gamy akcesoriów, a także m.in. węży tłocznych. Węże tłoczne zakupione w tym sklepie charakteryzują się dobrą jakością wykonania, a także odpornością na wysokie ciśnienie i temperatury. Można wybierać z szerokiej gamy produktów, a sposób zamawiania jest bardzo prosty. Z pewnością znajdziesz więc interesujący Cię wąż, a kupując taki produkt będziesz mieć pewność, że jest on niezawodny i posiada pełne wsparcie techniczne ze strony sklepu.

Źródło: https://barracuda.sklep.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here