najwyższe oprocentowanie lokat

Polska gospodarka i koniunktura znajdują się obecnie w momencie, gdy lokowanie oszczędności w bankach nie wydaje się najlepszym sposobem na zarobek. Wszystko wynika z niezbyt wygórowanych poziomów oprocentowania, które utrzymują się już od bardzo długiego czasu. Jest to po części efekt kryzysu gospodarczego sprzed dekady, który Polskę dotknął nieco później, natomiast efekty utrzymują się do dziś. Na szczęście widać już pewien trend wzrostowy i najwyższe oprocentowanie lokat nie oscyluje już w granicach zaledwie dwóch – dwóch i pół procenta w skali roku. Dziś sprawdzimy, w jaki sposób można znaleźć wysoko oprocentowaną lokatę pomimo tej niekorzystnej sytuacji na rynku bankowym.

Jak uzyskać najwyższe oprocentowanie lokat

Zacznijmy od tego, co oszczędzających interesuje najbardziej. Jak można znaleźć lokaty o wyższym oprocentowaniu, niż średnie dostępne dzisiaj w bankowości. Wydawać się to może nieco naciągane, ale w istocie mówimy tu o rzeczywistych sprawach. Jeśli tylko poświęcimy trochę czasu na poszukiwania, bez problemu znajdziemy lokatę o oprocentowaniu nawet dochodzącym do czterech procent i wcale nie będzie ona zamrażała naszych pieniędzy na długie lata. Tak więc powinniśmy regularnie przeczesywać internet. Znajdziemy w nim blogi dotyczące bankowości, na których często pojawiają się ciekawe promocje bankowe, które związane są z lokatami.

Oczywiście nie mówimy tutaj o promocjach, które są obarczone jakimiś trudnymi do spełnienia warunkami, lub takimi które ładnie wyglądają, ale w rzeczywistości wychodzimy na tym kiepsko. Mowa o realnych możliwościach, jakie daje rynek bankowy. Otóż bez problemu znajdziemy dziś banki, które co jakiś czas oferują klientom bardzo atrakcyjne oferty oszczędnościowe, które prezentują najwyższe oprocentowanie lokat wśród dostępnych obecnie na rynku! Trzeba tylko trafić w odpowiedni moment. Mówimy tu o oprocentowaniach rzędu trzech do czterech procent w skali roku. Maksymalna kwota, jaką można ulokować to nawet milion złotych, natomiast czas trwania takiej lokaty może wynosić kilka miesięcy, pół roku lub rok, zależnie jaka promocja w danym momencie się pojawi.

Wybór lokaty – na co zwrócić uwagę?

Gdzie jest haczyk? Otóż takie oferty dostępne są przez bardzo krótki czas, czasami zaledwie kilka dni. Musimy więc na bieżąco śledzić wspomniane blogi internetowe i reagować gdy tylko pojawia się atrakcyjna oferta. Warto uprzednio posiadać konta w bankach, które takie oferty często udostępniają. Dzięki temu nie będziemy musieli przechodzić całej procedury jego zakładania, wystarczy że przelejemy pieniądze korzystając z bankowości internetowej. Dlaczego banki chętnie rozdają takie lokaty? Chodzi o czysty marketing. Ludzie, zamrożą oszczędności na wysoki procent, będą chętnie reklamować bank wśród znajomych i rodziny. Konieczność „łowienia” atrakcyjnych propozycji to kolejny powód, by dany bank był zawsze w kręgu naszych myśli. Najwyższe oprocentowanie lokat, jakie znajdziemy dziś w polskich bankach można więc trafić stosunkowo łatwo. Trzeba tylko się postarać i poświęcić nieco wolnego czasu. Dzięki temu możemy całkiem nieźle zarobić i jeszcze mieć satysfakcję, że znaleźliśmy się w ekskluzywnym gronie posiadaczy dobrze oprocentowanych lokat, o co dziś przecież trudno.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here