Sposoby na kurze łapki

Z wiekiem pojawia się ich coraz więcej, zaczynają być widoczne po 30 roku życia. Kurze łapki, bo tak zwane są zmarszczki koło oczu, dla niektórych są zmorą, a dla innych naturalną ozdobą.Dla osób, których ich nie lubią jest wiele metod za pomocą których mogą się ich pozbyć. Pomocny w walce ze zmarszczkami będzie kwas hialuronowy i inne substancje, które wygładzą okolice oczu.

Powstawanie kurzych łapek

 Kurze łapki powstają w wyniku ruchów mimicznych twarzy: podczas śmiania się, uśmiechania, złoszczenia, czy mrużenia oczu, w ochronie przed słońcem. Za ich powstanie odpowiedzialny jest mięsień okrężny oka, który powoduje zarysowania w skórze, które z czasem coraz bardziej się pogłębiają.Powstają szybciej u osób o bogatej mimice twarzy i częściej u kobiet, niż u mężczyzn, gdyż skóra kobiet jest delikatniejsza i cieńsza. Ich pojawienie się może przyspieszyć także nadmierne opalanie, palenie tytoniu, czy predyspozycje indywidualne.

Metody leczenia kurzych łapek

Jest bardzo wiele metod medycyny estetycznej które pozwolą na pozbycie się zmarszczek mimicznych z okolic oczu. Można np. osłabić mięsień okrężny oka lub poprawić jakość skóry wokół oczu. Do podstawowych metod wali z kurzymi łapkami służy botox, nicie PDO, kwas hialuronowy, laser frakcyjny CO 2, osocze bogatopłytkowe, czy mezoterapia igłowa.  Każdemu znany botox ma za zadanie osłabić pracę mięśnia okrężnego oka, by zmarszczki nowe nie powstawały, a okolica oka była gładsza. Botox jest odpowiedni w przypadku niezbyt głębokich zmarszczek.

Nici PDO działają dwutorowo. Po pierwsze, tak jak botox, osłabiają pracę mięśnia odpowiedzialnego za powstawanie zmarszczek mimicznych. Po drugie poprawiają jakość skóry poprzez napięcie jej, pogrubienie i zwiększenie jej elastyczności. W wyniku zabiegu stymulowana jest produkcja kolagenu oraz elastyny. Przy pomocy tego zabiegu można zmniejszyć worki pod oczami, unieść brwi, czy spłycić zmarszczki dolnej powieki. Efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wypełni zmarszczki promieniste oka. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się około rok czasu. Za jego pomocą najskuteczniej pozbędziemy się cieni pod oczami, czy wypełnimy dolinę łez. Lasera frakcyjnego CO2 używa się w celu pobudzenia komórek skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny, które to mają wpływ na zagęszczenie, napięcie i elastyczność skóry. Pod wpływem działania lasera stare włókna kolagenowe skracają się, dzięki czemu skóra staje się napięta. Metoda, w której stosuje się osocze bogatopłytkowe pobudza skórę do odbudowy i produkcji białek skóry. Dzięki temu skóra wokół oczu jest  gładsza i bardzie odżywiona. Ostatnia metoda, mezoterapia igłowa, polega na wstrzykiwaniu w miejsca dotknięte zmianami kwasu hialuronowego, który poprawi nawilżenie, rozjaśni i spłyci drobne zmarszczki wokół oczu.