Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest substancja naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Niestety z czasem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, dlatego robi się wiotka, mniej nawilżona. Na jego bazie wytwarza się wypełniacze, które stosuje się w zabiegach medycyny estetycznej. Główną zaletą tych wypełniaczy jest fakt, że nie uczulają, dobrze się przyswajają przez organizm.

Kwas hialuronowy zamiast chirurga

Substancja ta pomocna jest w wygładzaniu zmarszczek, nawilżaniu i regeneracji skóry, ale także stosowany jest jako wypełniacz, który koryguje kształt twarzy i poszczególnych ich części. Za jego pomocą można skorygować kształt ust, skroni, policzków, nosa, uszu, a nawet odbudować zmiany pourazowe oraz pooperacyjne.

Proces sieciowania

 W zabiegach z użyciem wypełniaczy stosowany jest usieciowany kwas hialuronowy. Proces sieciowania zapobiega rozłożeniu kwasu przez występujący w skórze enzym – hialuronidazę, a także sprawia, że kwas ma specyficzne właściwości fizykochemiczne. Wypełniacze mogą się różnić od siebie lepkością, gęstością, czy stopniem usieciowienia. 

Sposoby modelowania twarzy

Jest kilka sposób na modelowanie twarzy – można zastosować zabieg modelujący kształt twarzy całościowo lub poszczególnych jej części, np. ust.

Wolumetria jest to zabieg za pomocą którego powiększymy i odbudujemy policzki, uwydatnimy kość jarzmową, poprawimy owal twarzy, pozbędziemy się wgłębień podoczodołowych, pozbędziemy się bruzd w okolicach warg, czy  zmniejszymy widoczność zwisających policzków. Jest to zabieg prawie bezbolesny, polegający na wstrzykiwaniu wypełniacza w miejsca wybrane przez lekarza. Efekty zabiegu widoczne są do około 1,5 roku po wykonaniu wypełnienia. 

Poprawianie kształtu ust jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Mogą być zbyt cienkie, małe, nierówne, niesymetryczne, bądź posiadać słabo zaznaczony kontur. Dzięki zabiegowi modelowania kwasem hialuronowym usta nabiorą symetrycznych kształtów, będą nawilżone, odżywione, a także zmarszczki wokół ust będą mniej widoczne. Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wkuć mogą pojawić się krwiaki, czy obrzęk – objawy te jednak znikają samoistnie po upływie około tygodnia. Efekt zabiegu utrzymuje się od pół roku do roku czasu.
Nici hialuronowe

Twarz można wymodelować także przy pomocy nici hialuronowych. Stosuje się je w celu korekcji zaniku tkanki podskórnej, poprawy owalu twarzy, redukcji opadających policzków, ujędrnienia skóry. Zabieg polega na aplikacji wypełniacza w miejsca problematyczne. Nici hialuronowe stanowią jakby rusztowanie dla skóry, by była jędrna. Dzięki zabiegowi skóra jest bardziej napięta, skóra nie opada, uzupełnione są ubytki tkanki, a skóra jest nawilżona. Po zabiegu u pacjenta mogą pojawić się siniaki, lekkie zaczerwienienia, czy obrzęk. 

 Za pomocą kwasu hialuronowego można także zmienić kształt nosa, uszu, oczu. Efekty zabiegu są bardzo naturalne, a zabieg jest bezpieczny. Zabiegi modelujące z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bardzo dobrą alternatywą dla inwazyjnych operacji plastycznych.