Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa jest jednym za zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu pod skórę aktywnych substancji, które pomogą nam ułatwić pozbycie się niektórych niedoskonałości skóry. Zabieg jest nowoczesny, nieinwazyjny i skuteczny. Sprawdź jak działa na skórę, dla kogo jest przeznaczony i jakie są do niego przeciwwskazania.

Mezoterapia bezigłowa – dla kogo?

 Technologia ta wykorzystywana jest w celu pozbycia się cellulitu, zmniejszenia widoczności rozstępów, przywrócenia jędrności skóry, a także jej nawilżenia, zregenerowania i odmłodzenia. Jest skierowana do osób zarówno młodszych, jak i starszych, kobiet, czy mężczyzn. Najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu od 6 do 10 zabiegów. 

Kilka słów o zabiegu

 Podczas wykonywania zabiegu mezoterapii bezigłowej nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, jest to metoda całkowicie bezinwazyjna, nie wymaga stosowania specjalistycznego żelu,  nie powoduje podrażnień, drgań mięśni, czy stanów zapalnych. 

 W czasie wykonywania zabiegu ma miejsce tak zwane zjawisko elektroporacji. Dzięki niemu substancje aktywne łatwiej się wchłaniają i głębiej, by leczenie komórek odbywało się od podstaw. Elektroporacji ma miejsce dzięki impulsom elektromagnetycznym, które są imitowane przez urządzenie do mezoterapii bezigłowej. Komórki po zabiegu odzyskują swoje poprzednie właściwości.

Podczas zabiegu

 Jak już wcześniej zostało wspomniane zabieg jest nieinwazyjny o bezbolesny. Pacjent nie odczuwa dyskomfortu, może jedynie odczuć delikatne mrowienie. Czas trwania zabiegu zależny jest od stanu skóry pacjenta i obszaru objętego zabiegiem. Zalecane jest wykonanie od 6 do 10 zabiegów, 1 zabieg na tydzień. 

Przeciwwskazania

 Zabiegu mezoterapii bezigłowej nie powinno wykonywać się u kobiet w ciąży, u osób posiadających rozrusznik serca, cierpiących na epilepsję, czy posiadające zmiany trądzikowe. Warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej i zasięgnąć opinii lekarza – ten przeprowadzi wywiad i wykluczy, bądź potwierdzi przeciwwskazania do wykonania zabiegu.