Mata dezynfekcyjna w gospodarstwie rolnym

0
270

Mata dezynfekcyjna, czyli mata odkażająca, służy do odkażania kół pojazdów oraz obuwia, co jest szczególnie ważne w gospodarstwie rolnym, by zapobiec roznoszeniu wirusów i bakterii.

Mata dezynfekcyjna – niezbędna w chowie zwierząt

Każdy rolnik doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo niebezpieczne mogą być choroby dotykające jego zwierząt hodowlanych. Wpływają one na płodność zwierząt, mleczność, czy znoszenie jajek, przyrost masy ciała. Choroby sprawiają również, że osobnikom spada odpornośc na warunki atmosferyczne a niekiedy wzrasta śmiertelność, co jest ogromną stratą dla hodowcy. Z tego wynika, że właściwa higiena w gospodarstwie rolnym wyraźnie przekłada się na ekonomiczny wynik hodowli.

Środki biobójcze w macie

Mata dezynfekcyjna zbudowana jest z trzech warstw:

  • wierzchnia (górna)- musi być z takiego materiału, który jest elastyczny a jednocześnie niezwykle odporny na uszkodzenia. Powinna też umożliwiać przepływ środka dezynfekcyjnego, stanowi też pewien rodzaj wycieraczki, czyli zatrzymuje naniesiony brud i bakterie.
  • chłonna (środkowa)- jest to wymienna pianka, nasączona środkiem dezynfekującym
  • dolna- to mocny, wytrzymały materiał odporny na zdarcie, dobrze, by był wodoodporny i olejoodporny, wszystko to sprawi, że płyn odkażający nie wypłynie z maty dołem.

Niezwykle istotne jest, by środki bakteriobójcze stosowane w macie były skuteczne ale jednocześnie bezpieczne dla zwierząt. Na pewno nie należy zaś używać chloru i substancji chloropochodnych, ponieważ mogą uszkodzić konstrukcję maty.

W gospodarstwie doskonale sprawdzi się zarówno mata dezynfekcyjna przejściowa jak i przejazdowa.

Mata przejściowa zapobiega przenoszeniu bakterii i innych groźnych drobnoustrojów przez pracowników, którzy przemieszczają się między zwierzętami, między budynkami etc.

Mata przejazdowa służy do odkażania kół pojazdów rolniczych, transportowych i osobowych, które również w gospodarstwie hodowlanym mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt.

Mata dezynfekcyjna od Dezenfex

Sklep Dezenfex oferuje swoim klientom produkty o sprawdzonej, wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny. Mata dezynfekcyjna wyprodukowana w oparciu o lata doświadczeń, ciągłe ulepszenia i wysokiej klasy materiały to gwarancja skuteczności i bioasekuracji w gospodarstwie hodowlanym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here