Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest wyjątkowym produktem bankowym i cieszy się niesłabnącą, a wręcz coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że Polacy zaciągają coraz więcej zobowiązań kredytowych, a konsolidacja usprawnia ich spłatę. Czym dokładnie jest kredyt konsolidacyjny, na jakich warunkach przebiega współpraca z instytucją bankową i jak wybrać najlepsze zobowiązanie tego rodzaju?

Przedstawiamy kompendium wiedzy w tym zakresie. Poniżej prezentujemy kredyt konsolidacyjny – https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny w pigułce dla wszystkich osób, które chcą z takiej opcji skorzystać.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Sam kredyt konsolidacyjny nie jest zobowiązaniem, którego istotą jest finansowe wsparcie w postaci środków pieniężnych o określonej wartości. Podstawą takiego zobowiązania jest konsolidacja zobowiązań kredytowych, czyli ich połączenie. Taki zabieg usprawnia spłatę zaciągniętych kredytów na korzystnych, o wiele lepszych warunkach. Co więcej, wydłuża się okres współpracy z bankiem, dzięki czemu raty maleją. To z kolei sprawia, że kredytobiorca odzyskuje płynność finansową i uzyskuje optymalny komfort współpracy z tylko jedną instytucją. Poprawia się jego zdolność kredytowa, dzięki czemu dodatkowo wnioskować można o dodatkowe środki. Konsolidacja sprawdza się szczególnie wtedy, gdy kredytobiorca posiada już zbyt dużo zobowiązań kredytowych i chce wpłynąć na ich dogodną spłatę.

Kredyt konsolidacyjny – warunki uzyskania

Pamiętajmy, że każdy kredyt konsolidacyjny jest inny. W większości przypadków są to zobowiązania elastyczne, które udaje się dopasować do indywidualnych oczekiwań, ale i możliwości spłaty potencjalnego kredytobiorcy. Każdy bank realizuje też własną politykę kredytową, więc warunki znacznie się od siebie różnią. Odpowiadając na pytanie, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, podpowiadamy, że pierwszym krokiem powinna być weryfikacja oferowanych warunków. Niektórzy uznają, że najlepsza współpraca przebiega z bankiem, w którym zaciągano już zobowiązania. Nie jest to do końca prawda, bowiem nierzadko instytucje bankowe oferują lepsze warunki nowym, potencjalnym kredytobiorcom.

Można też wyróżnić typowe warunki kredytowe, jakie stawiają wszystkie banki. Przede wszystkim o kredyt konsolidacyjny mogą starać się jedynie osoby, które posiadają już co najmniej dwa konkurencyjne względem siebie zobowiązania i chcą je połączyć. Bank wykona konsolidację, ale jedynie wtedy, gdy ma pewność w zakresie wypłacalności swojego klienta. I chociaż kredyt konsolidacyjny uznawany jest za doskonały produkt oddłużeniowy, to nie ma możliwości, by takie wsparcie otrzymała osoba zadłużona, nieposiadająca płynności finansowej. Z reguły sprawdzany jest raport BIK i KRD, a bank żąda zaświadczeń o zarobkach. Nierzadko konieczne są też dodatkowe zabezpieczenia, w tym wykupienie ubezpieczenia, zapłata prowizji od udzielenia takiego kredytu, a w niektórych choć rzadkich przypadkach nawet konieczność dodatkowego zabezpieczenia (głównie w przypadku konsolidacji kredytu hipotecznego)

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Jeśli chcemy skonsolidować kredyty bankowe, po kredyt konsolidacyjny musimy udać się do instytucji bankowej. Nie ma możliwości, by łączyć różnego rodzaju zobowiązania, te pochodzące z bank, jak i instytucji pozabankowych. Wiadomo na pewno, że najwięcej osób pyta, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, ponieważ połączenie zobowiązań pozwoli odzyskać im płynność finansową i kontrolę nad własnym budżetem. Niektórzy potwierdzają, że bez zabezpieczeń, a nawet bez weryfikowania zdolności kredytowej udaje się łączyć szybkie pożyczki i inne produkty firm pożyczkowych. W przypadku współpracy z bankami nigdy nie jest to takie proste.

Szansę na kredyt konsolidacyjny szybko, przy minimum formalności, a nawet bez sprawdzania historii kredytowej mają stali klienci niektórych banków, którzy skorzystają ze specjalnej, cyklicznej oferty. Rzadko zdarza się, by instytucja bankowa nie generowała raportów BIK czy nie żądała zaświadczeń o zarobkach w przypadku nowych klientów, chociaż to właśnie na takich zależy im najbardziej. Ryzyko kredytowe musi być minimalizowane, a analitycy muszą mieć pewność, że potencjalny klient banku jest wypłacalny.

Jeśli nadal chcemy wiedzieć, gdzie najłatwiej skonsolidować kredyty, zerknijmy na ranking kredytowy Totalmoney. W wyszukiwarkę internetową wystarczy wpisać hasło typu „kredyt konsolidacyjny – ranking”, by znaleźć takowe zestawienie. W takich porównaniach możemy z łatwością sprawdzić różne warianty, które oferują poszczególne instytucje bankowe. Nierzadko są to te kluczowe, jakie mają znaczenie dla atrakcyjności oraz oczywiście opłacalności danych zobowiązań. Oczywiście, wszystkie wartości są jedynie przybliżone, a bank ustanawia konkretne warunki kredytowe dopiero po wydaniu decyzji pozytywnej, natomiast nie ma wątpliwości, że stają się pomocne w zakresie wyboru banku, z którym ma nastąpić współpraca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here