Jaki dysk zewnętrzny wybrać do pracy, a jaki do gier

Wybór dysku zewnętrznego to nie lada wyzwanie, należy wziąć pod uwagę różnorodne parametry i funkcje poszczególnych urządzeń. Dziś podpowiadamy, czym kierować się, wybierając dysk zewnętrzny do pracy i gier.

Jaki dysk zewnętrzny sprawdzi się najlepiej do pracy?

O tym, jaki dysk zewnętrzny sprawdzi się najlepiej w pracy, w dużej mierze zależy rodzaj wykonywanego zawodu. W przypadku pracy biurowej dysk zewnętrzny wykorzystywany jest zwykle do tworzenia kopii zapasowych dysków wewnętrznych, a także do transportowania plików między jednym urządzeniem a drugim. Dlatego najważniejszą kwestią, o jakiej należy pamiętać, jest jak największe bezpieczeństwo, tak by żadne poufne informacje czy dane nie trafiły w niepowołane ręce. Warto więc zdecydować się na zakup urządzenia, które ma możliwość zaszyfrowania dostępu do jego zawartości hasłem. Doskonałym sposobem na zabezpieczenie danych jest także technologia oferowana przez Samsunga w modelu T7 Touch, w którym to producent umieścił czytnik linii papilarnych, dzięki czemu dostęp do zawartości mają tylko nieliczne osoby, których odcisk palca został przypisany do urządzenia. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku zawodów, których wykonywanie wiąże się z operowaniem na plikach bardzo dużej wielkości, takich jak zawód fotografa czy montażysty. W tym przypadku bardzo dużą rolę odgrywa przede wszystkim prędkość przesyłu danych. Ponadto nierzadko zdarza się, że podczas sesji czy planów zdjęciowych fotograf czy kamerzysta musi mieć przy sobie nawet kilka przenośnych dysków, dlatego kolejną istotną w tym przypadku kwestią jest wytrzymałość urządzenia, które podczas pracy może być narażone na liczne wstrząsy czy upadki. Dobrym rozwiązaniem może być tutaj zakup dysku zewnętrznego Samsung X5 z interfejsem Thunderbolt 3. Jest to dysk nie tylko niezwykle szybki (2800 MB/s dla zapisu i 2300 MB/s dla odczytu danych), ale także bezpieczny – urządzenie odporne jest na wstrząsy, a wzmocniony stopem magnezu korpus zapewnia bezpieczeństwo zapisanych na nim danych nawet podczas upadku z wysokości 2 metrów.

Dysk do konsoli – jakie powinien mieć parametry i czym się wyróżniać?

Nieco innymi parametrami powinien charakteryzować się dysk zewnętrzny do konsoli. Podejmując decyzję o tym, jaki dysk zewnętrzny do konsoli wybrać, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim pojemność urządzenia. To od niej bowiem będzie zależało, ile gier będziemy w stanie na nim zapisać. Dysk do konsoli może mieć pojemność od 250 GB do nawet 8 TB, obecnie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest dysk o pojemności 1 TB, który umożliwia zapisanie ok. 20 gier. Ponadto istotny jest również interfejs dysku, a więc sposób podłączenia do innego urządzenia. Konsole PlayStation 4 wymagają, aby dysk zewnętrzny miał co najmniej interfejs USB 3.0. Wybierając dysk do konsoli, warto mieć również na uwadze fakt, że w trakcie intensywnego, długotrwałego grania, dysk pracuje na pełnych obrotach, dlatego może się przegrzewać, warto więc zainwestować w dysk wyposażony w technologie utrzymujące optymalną temperaturę urządzenia (na przykład jak w modelu Samsung T7 wykorzystującym technologie ePCM oraz DTG).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here