Jak zacząć sprzedawać na Allegro

Sprzedaż na Allegro to jedna z najczęstszych opcji, jaką rozważamy, gdy pragniemy rozpocząć handel za pośrednictwem Internetu. Nic dziwnego, że ten marketplace przede wszystkim przychodzi nam do głowy, ponieważ to jeden z najbardziej liczących się w kraju: odwiedza go miliony internautów miesięcznie, co daje setki, a nawet tysiące potencjalnych klientów! Zastanawiasz się jak zacząć sprzedawać na Allegro? Podpowiadamy!

Sprzedaż na Allegro – dlaczego warto?

  • 20 mln odwiedzin strony głównej dziennie – to dziesiątki milionów potencjalnych klientów, którzy odwiedzają Allegro każdego dnia. Dla 80% internautów ten marketplace jest ulubionym miejscem zakupów online.
  • Allegro jest 1 z 10 najpopularniejszych platform internetowych w Polsce.
  • Allegro jest dziesiątym marketplace’em na świecie.
  • Platforma handlowa Allegro jest liderem e-commerce w Polsce i liczy prawie 21 mln klientów.
  • Jako jedna z nielicznych platform Allegro oferuje klientom specjalny pakiet powitalny, który pomaga zwiększyć sprzedaż. Zawiera on szereg atrakcyjnych promocji i jest dla każdej firmy, która nigdy nie prowadziła sprzedaży i dopiero zaczyna swoją przygodę na Allegro. Zawiera wygodne i pomocne narzędzia, które pomogą szybko i bez kosztów osiągnąć dobre wyniki sprzedaży.

Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

To okazuje się być niezwykle łatwe, między innymi dlatego właśnie ten marketplace cieszy się tak dużą popularnością. Allegro jest bardzo przystępną, intuicyjną platformą, a zasady i interfejs są przyjazne zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Aby zacząć, wystarczy wykonać 3 proste kroki:

Krok 1: załóż konto na Allegro i potwierdź dane przelewem weryfikacyjnym.

Krok 2: wejdź na konto, zaakceptuj zniżki w Centrum Zniżek i aktywuj Pakiet Powitalny.

Krok 3: wystawiaj oferty i sprzedawaj nawet za 0 zł.

Jak skutecznie sprzedawać na Allegro?

Chcesz sprzedawać skutecznie i zastanawiasz się, jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? Ten marketplace jest bardzo pomocny i już od pierwszej chwili wspiera sprzedającego nie tylko za sprawą korzystnych pakietów startowych, które oferują m.in: do 100% zniżki na prowizję od sprzedaży oraz 50% zniżki na prowizję od sprzedaży oferty wyróżnionej – maksymalnie 10 000 zł brutto zniżki na każde 30 dni, czyli łącznie aż 30 tysięcy złotych rabatu, a także pakiet 100 wyróżnień, aby Twoje oferty były lepiej widoczne. Allegro to także darmowy dostęp do Abonamentu Profesjonalnego, pełnego narzędzi, które pozwolą kompleksowo monitorować i zoptymalizować Twoją sprzedaż.

Dodatkowo ta platforma handlowa oferuje udział w pełnym, kompetentnym kursie sprzedaży, tzw. Akademii Allegro. To platforma szkoleniowa tworzona przez specjalistów z Allegro oraz niezależnych ekspertów. Powstała z myślą o handlowcach, by pomagać rozwijać się firmom sprzedającym na Allegro i wspierać kupujących.

Tematyka szkoleń jest bardzo bogata – od sprzedaży na Allegro, reklamy i promocji, po rozwój osobisty oraz tworzenie doskonałych opisów ofert. Pakiet startowy w połączeniu z Akademią Allegro to doskonały sposób na to, by zdobyć niezbędną wiedzę na temat e-handlu i zwiększyć swoją sprzedaż na marketplace.

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?

Dobrym pomysłem na zwiększenie sprzedaży, oraz zbudowanie sieci klientów jest powierzenie obsługi i stworzenia konta specjalnej, profesjonalnej firmie, takiej jak Global Marketplace Agency, która zajmie się wszystkimi formalnościami, a także przygotuje Ci specjalistyczne opisy produktów oraz dopilnuje wszystkich spraw związanych ze sprzedażą Twoich produktów na Allegro.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here