Jak podłączyć starszy model tunera do WiFi?

0
277

Kiedy chcemy odbierać kanały telewizyjne na starszym modelu telewizora z pewnością może przydać nam się tuner DVB-T, dzięki temu będziemy mogli odbierać kanały nadawane w systemie naziemnej telewizji cyfrowej.

Oczywiście jest to standard który obsługuje obowiązuje obecnie w naszym kraju, warto poszukać modelu obsługującego drugą generację który posiada także wsparcie technologii wstecznie. Naturalnie mogą być one wyposażone w dostęp do internetu poprzez złącze RJ45, dodatkowo także za pomocą anteny WiFi.

Antena WiFi da nam nowe możliwości

Obecnie możemy skorzystać z wielu różnych platform streamingowych takich jak Netflix, HBO GO czy też wielu innych które pozwalają na odbiór różnego rodzaju filmów, seriali przez internet. Oczywiście w przypadku starszych modeli telewizorów będzie do nich możliwe, dlatego też powinniśmy wykorzystać specjalne tunery, które będą mogły łączyć się z internetem, dzięki temu będziemy mojej dostęp przykładowo do Netflix. Obecnie wiele tunerów wyposażonych jest złącze RJ45, zatem będziemy mogli podłączyć standardowy kabel internetowy, jednak warto zwrócić uwagę iż nie zawsze jest to wygodne. Dlatego też będziemy poszukiwali możliwości wykorzystania WiFi, wówczas z pewnością będzie to rozwiązanie bardzo wygodne. Jednak nie wszystkie tunery wyposażone są w taką możliwość, w tym wypadku możemy dokupić zewnętrzną antenę WiFi, podłączymy ją do USB, dzięki temu nasz starszej generacji tuner będzie mógł odbierać sygnał internetowy. Skorzystamy wówczas z różnego rodzaju platform streamingowych. Powinniśmy także sprawdzić sygnał, niekiedy może się okazać iż nasz telewizor stoi w miejscu do którego sygnał WiFi dociera zbyt słabo, w tym przypadku będziemy mogli posłużyć się specjalnymi wzmacniaczami sygnału które pozwolą na przesył do miejsc trudniej dostępnych. Oczywiście antena WiFi to duża wygoda, możliwość skorzystania na naszym tunerze z internetu bezprzewodowego da nam dostęp do wielu filmów, seriali. Warto zwrócić uwagę iż są to treści wysokiej jakości, nawet 4K, oferujące także dźwięk 5.1.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here