Fotografia - od czego zacząć?

Fotografia tak samo, jak każda inna dziedzina sztuki składa się z szeregu kluczowych składników. Prościej mówiąc z dwóch części, z teorii i praktyki. Do części praktycznej możemy zaliczyć wszystko co wiąże się z obsługą sprzętu fotograficznego oraz praktyczne wykorzystanie teorii. Z kolei do części teoretycznej zaliczamy procesy fotograficzne, gdy ją poznamy łatwiej jest nam zrozumieć to co wpływa na odbiór i przekaz obrazu. Obie części się uzupełniają i nie mogą bez siebie istnieć, dlatego należy je znać. Ta wiedza zazwyczaj jest wyłożona w dość skomplikowanym naukowym języku, jednak gdy ją zrozumiemy i praktycznie wykorzystamy nasze umiejętności fotograficzne będą na wyższym poziomie.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-zaczac-zarabiac-na-fotografii/

Co sprawia hamuje nasze postępy?

Obecnie żyjemy w czasie, gdzie wiele osób żyje w poczuciu, że musi posiadać stabilną pracę, która da mu bezpieczny zarobek. Jeżeli będziemy szli tym tropem, dojdziemy do wniosku, że najbardziej opłaca się wykonywać zawód, który jest potrzebny ludziom, tylko wtedy będziemy czuć, że nasza praca ma sens i jest przyszłościowa. Chodzi o takie zawody, jak lekarz, adwokat, piekarz, czy stolarz. Zawody, które są związane ze sztuką są zazwyczaj traktowane przez społeczeństwo, jako niepoważne i mało stabilne. Osoby, które zajmują się rozwinięciem swoich umiejętności i pasji, są uważane za nieodpowiedzialne, ale też odważne.

Od czego należy zacząć naukę fotografii?

Dzisiejsze czasy dają naprawdę wiele możliwości, dzięki temu możemy pokazywać swoje dzieła społeczeństwu. Internet jest silnym narzędziem do promowania, ale nie tylko. Dzięki niej można też zarabiać. Jednak, żeby było to możliwe najpierw należy zastanowić nad formą podjęcia danej pracy. Musimy przeanalizować co jest dla nas bardziej korzystne, czy praca na etacie, czy może własna działalność. Co pomoże nam w rozwinięciu swojej kreatywności, ale też co da nam pewny zarobek. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że praca u kogoś nie jest dla nas, czas zająć się własnym rozwojem. A sukces jest uzależniony od naszych umiejętności oraz tego, w jaki sposób zaprezentujemy się swoim potencjalnym odbiorcom.

Zobacz też: http://www.juniorhandling.pl/zdjecia-produktow-je-najlepiej-wykonac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here