Czy warto zlecić obsługę kadr i płac zewnętrznej firmie

Outsourcing to nic innego jak delegowanie części obowiązków przedsiębiorcy podmiotowi zewnętrznemu. To rozwiązanie nie bez powodu ma coraz więcej zwolenników – jest tanie, wygodne i pozwala znacznie zwiększyć efektywność zarządzania firmą.

Jak skutecznie kierować firmą?

Zarządzanie firmą to duże wyzwanie. Przedsiębiorca nie tylko zajmuje się swoją podstawową działalnością: planowaniem produktów i usług czy kierowaniem strategią marketingową, ale także ma na głowie wiele formalności związanych z obsługą prawną czy księgową. Im bardziej firma się rozrasta i im więcej pracowników zatrudnia, tym więcej obowiązków ma przedsiębiorca. W którymś momencie obsługa księgowo-prawna może stać się tak czasochłonna, że zacznie skutecznie utrudniać działania na innych polach. Dlatego nie chcąc stracić na efektywności, warto rozważyć delegowanie części swoich obowiązków innym osobom.

Outsourcing kadrowo płacowy – wygoda i profesjonalizm przy niedużych nakładach finansowych

Chcąc delegować swoje obowiązki, przedsiębiorca ma do wyboru dwa rozwiązania: może zatrudnić dodatkowego pracownika lub zdecydować się na usługi zewnętrznej firmy.Druga opcja to tak zwany outsourcing. Zyskuje na popularności przede wszystkim ze względu na znacznie niższe koszta. Chcąc powierzyć komuś innego obsługę umów, ich aktualizację, rozliczenia z pracownikami, znacznie taniej jest wybrać outsourcing kadrowo płacowy niż zatrudnić specjalistę od administracji. Firma outsourcingowa oferuje jednocześnie usługi na bardzo wysokim poziomie – obsługą kadr i płac zajmują się specjaliści HR, prawnicy i księgowi, dzięki czemu to rozwiązanie efektywne i bezpieczne, pozwalające przedsiębiorcy skupić się na kluczowych dla funkcjonowania firmy obszarach.

Gdzie szukać firmy do outsourcingu kadrowo płacowego?

Aby outsourcing kadrowo płacowy był efektywny, warto zadbać o wybór odpowiedniej firmy. Im bardziej renomowana, ciesząca się uznaniem innych klientów, tym spokojniejszy może być przyszły kontrahent. Poszukując firmy, warto dokładnie czytać ofertę, a także zapytać o doświadczenie i kompetencje pracowników. Ważnym kryterium jest także zakres świadczonych usług – jedne firmy zajmują się wyłącznie obsługą prawną, inne także księgową, jeszcze inne oferują kompleksową, profesjonalną obsługę całego działu kadr i płac.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here