Czy jesteś gotowy na handel kontraktami futures

A więc chcesz handlować kontraktami futures z nadzieją na osiągnięcie dużych zysków dzięki prawidłowo poprowadzonym spekulacją? Jeśli tak, to musisz zapoznać się z definicją tego rodzaju inwestycji, która różni się znacząco od klasycznej formy koncentracji kapitału np. w akcję. W wypadku kontraktów futures, każdy z nich posiada pewne standardy ustalane zarówno przez samą giełdę jak również obie strony transakcji. Bardzo ważna jest kwestia terminowości i dostosowania się do wszystkich wymogów zamieszczonych w umowie. Co to oznacza?

Droga przebiegu transakcji

Handel kontraktami futures nazywanymi również terminowymi posiada kilka specyficznych cech, z którymi należy się zapoznać przed przystąpieniem do pierwszej inwestycji. Jak sama nazwa wskazuję bardzo ważna jest terminowość, czyli obligacja sprzedającego co do wyzbycia się konkretnego przedmiotu transakcji, jak również kupującego do jego nabycia. Dla przykładu posłużmy się złotem, którego wielkość w przypadku futures wynosi 100 uncji. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego towaru, to w przypadku wzrostu ceny o 5 zł za uncję, zyskujesz 500 zł. W celu uzyskania informacji z największego amerykańskiego portalu edukacyjnego zapoznaj się z artykułem opisującym proces wymiany futures.

Handel kontraktami futures może być bardzo opłacalny, zwłaszcza kiedy zdecydujemy się na lewarowanie pozycji spekulacyjnych. Mechanizm dźwigni finansowej umożliwia szybkie zwiększenie zysków, przy użyciu jedynie niewielkiej kwoty nazywanej depozytem zabezpieczającym. Aby łatwo zrozumieć zasadę działania lewara, przyjmijmy że decydujesz się na kupno określonej ilości instrumentów pochodnych, których wartość wynosi 50 000 tys. złotych. Dźwignia 10:1 niweluję konieczność posiadania tak dużego kapitału, do wartości 5 000 tys. złotych. W tym wypadku ważne jest jednak zdefiniowanie dobrej strategii i umiejętność kontroli emocji, gdyż na transakcjach futures możemy również stracić.

Jak rozpocząć handel futures?

Gdy dopiero zapoznajemy się z rynkiem finansów, warto zastanowić się nad wybraniem rzetelnej giełdy oferującej wsparcie i wiele możliwości. Wybierając Saxo uzyskujesz dostęp nie tylko do zaufanej platformy używanej przez wielu czołowych przedstawicieli sektora rynku giełdowego, ale również masz możliwość przeprowadzenia do 200 transakcji z 23 giełd na całym świecie. Jak już wspomnieliśmy zdefiniowanie planu jest kluczowe, jednak nawet najlepszy z nich na nieznanej giełdzie okazuję się często nieskuteczne.

Kontrakty futures są aktualnie jednymi z najczęściej obracanymi wartościami przez inwestorów. Bardzo ważną kwestią jest możliwość otworzenia pozycji zarówno na wzrost cen, jak i spadki. Taki proces nie tylko umożliwia osiągnięcia dużego zysku na kilka sposobów, ale również pozwala na przyswojenie sposobu myślenia największych światowych inwestorów, co zazwyczaj przekłada się na coraz większe sukcesy na giełdzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here