Bezpieczeństwo w Internecie

Obecnie dane osobowe są jednym z najbardziej cenionych dóbr, które należy chronić. Przestępstwa internetowe stają się zjawiskiem coraz częstszym, stąd pojawiła się potrzeba skutecznego zabezpieczania dostępu do danych. Zarządzanie cyberbezpieczeństwem o szereg procesów, które pozwalają uniknąć utraty danych, a co gorsza związanych z tym konsekwencji. Co zrobić, żeby nasze dane były cały czas bezpieczne? Zobacz, jakie są na to sposoby.

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci

1. Używaj z mocnych haseł. Mocne hasło jedno z najważniejszych zabezpieczeń. Powinno zawierać litery, cyfry i znaki specjalne. Jego długość nie powinna być mniejsza niż 12 znaków.

2. Wybieraj zaufane sieci. Korzystając z sieci poza domem, nie należy logować się do żadnych portali, podając login i hasło. W takich sytuacjach lepiej używać mobilnego Internetu.

3. Stosuj klucze sprzętowe. Zarządzanie cyberbezpieczeństwem nie opiera się jedynie o systemy czy programy antywirusowe. Często konieczne jest zabezpieczenie fizyczne, jakim są małe pinezki do wieloetapowego zabezpieczenia danych. Dzięki nim dostęp do poczty lub wysłanie maila nie odbędzie się bez Twojej wiedzy.

4. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego. To podstawowe zabezpieczenie dla systemu. Profesjonalne antywirusy posiadają szeroką bazę danych o wirusach. Podpowiadają także, które strony internetowe mogą stanowić zagrożenie.

5. Uważaj na podejrzane maile. Akcje phishingowe stają się coraz bardziej nasilone. Wyłudzanie danych ma na celu głównie uzyskanie dostępu do kont bankowych lub istotnych informacji.

6. Aktualizuj przeglądarkę i system operacyjny. Stare wersje oprogramowania to łatwa droga dla oszustów do włamania się do naszego komputera. Regularna aktualizacja danych jest koniecznością gwarantującą wysoki poziom bezpieczeństwa.

7. Unikaj niezabezpieczonych stron. Strony nieposiadające odpowiednich zabezpieczeń są łatwym celem hakerów. Podane tam dane można bardzo łatwo przechwycić.

Zdobądź zawód przyszłości

Często Internet porównywany jest przez specjalistów do dzikiego zachodu. Wciąż za mało jest regulacji prawnych chroniących prawa użytkownika. Dlatego temat cyberbezpieczeństwa staje się coraz bardziej popularny. To również okazja do zdobycia poważanego zawodu. W WSEH uruchomiono specjalne studia podyplomowe z zakresu cyberbezpieczeństwa. Specjaliści w tej dziedzinie będą bardzo pożądani na rynku w perspektywie najbliższych lat. Skuteczne zabezpieczenie dostępu do baz danych firm oraz instytucji rządowych to konieczność. Informacja sama w sobie bywa cenniejsza od złota.

Sprawdź ofertę na https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna/studia-i-stopnia.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here