Baza danych Oracle

System zarządzania relacyjnymi bazami danych to w dużym skrócie baza danych oracle. Ten konkretny system zarządzania zawdzięcza swoją nazwę firmie o tej samej nazwie, jest to dokładniej nazwa jednego z kodowych projektów.

Baza danych Oracle

Baza danych OracleTaka baza danych posługuje się standardowym językiem zapytać SQL, czyli językiem, który pozwala tworzyć i modyfikować takie bazy danych. Istnieje ogromna struktura instalacji takiej bazy danych, a zarządzanie nią na pewno nie należy do najprostszych czynności. Takie zarządzanie bazą danych wymaga sporej wiedzy i lat praktyki. Oprócz szerokiej struktury instalacji, istnieje też ogromna struktura pamięciowa oraz przewodowa. Aby nauczyć się operować takimi systemami baz danych należy właściwie nauczyć wielu innych struktur. Najważniejsza w tym wszystkim jest praktyka i poznanie podstawowego języka zapytań, bowiem bez niego nie można prawidłowo obsługiwać takiej bazy danych. Kiedy zaczyna się pracę przy takich bazach danych, ważne jest aby znać ryzyko, które będzie na nas od danej chwili spoczywać. Są to zazwyczaj spore firmy, które posiadają taką bazę, te dane są szyfrowane i przechowywane.

Wiedzę na temat baz danych trzeba stale aktualizować

Patrząc na historię tejże bazy, widać, że jeden z projektów firmy oracle, był sponsorowany przez CIA, co może podkreślić jak ważna i trudna może być taka baza. Jednak trzeba mieć ogólnie na uwadze, że bycie pracownikiem w dziale IT niesie za sobą sporą odpowiedzialność. Dlatego bardzo ważna jest wiedza oraz przeprowadzane co jakiś czas wewnętrzne szkolenia w miejscach pracy. Należy pamiętać, że informatyka bardzo szybko się rozwija i co jakiś czas należy swoją wiedzę sprawdzać i ewentualnie pogłębiać. Bardzo wiele potrafi się zmienić w ciągu roku, dlatego zarządzanie takimi bazami danych jest raczej dla osób, które nie mają problemów z nauką. Bardzo często tej wiedzy jest cała masa i musi znać się na tym wszystkim jedna osoba, inaczej nie będzie ona w stanie zarządzać taką bazą prawidło. To bardzo ważne aby testować taką bazę i sprawdzać codziennie czy wszystko działa prawidłowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here