Baza danych firm

Informatyka to rozległa gałąź nauki, więc każdy zainteresowany tym komputerowym światem powinien znaleźć coś dla siebie. Jednym z najprostszych zawodów związanych z informatyką, jest zajmowanie się serwisem sprzętu komputerowego. Nie da się ukryć, że wymaga mniejszej wiedzy niż inne kierunki, ale tak samo jak inne kierunki wymaga stałej aktualizacji wiedzy. Dlaczego? Bo to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu. Producenci prześcigają się na każdym kroku by przyciągnąć do siebie klientów. Dobry serwisant musi znać się na każdym sprzęcie – tym nowym i starym – oraz na każdym oprogramowaniu, a także musi wiedzieć, co jest teraz najlepsze na rynku. Pozostałe kierunki rozwoju jakie może wybrać informatyk są na podobnym poziomie trudności – zależy co, dla kogo jest łatwiejsze do przysposobienia. Więc co jeszcze można robić w branży informatycznej?

Baza danych firm

Baza danych firmNa przykład zajmować się tworzeniem baz danych. Często z pozoru ten kierunek wydaje się łatwy, ale po wstępnym zapoznaniu się z tematem równie łatwo można się przekonać, że wcale tak nie jest. W końcu baza danych firm musi być naprawdę porządnie zrobiona, co wymaga szerokiej wiedzy na temat różnych standardów a także pewnego zmysłu architekta. Tworzenie baz to bardzo skomplikowany proces. Istnieje jeszcze gałąź informatyki związana z szeroko rozumianymi sieciami komputerowymi. Tutaj wkraczamy w kręte ścieżki Internetu zaczynając od jego części fizycznej a kończąc na systemie działania, przesyłu danych i tym podobne. Same sieci komputerowe można by podzielić na wiele dróg – to tylko pokazuje, jak bardzo przyszłościowym kierunkiem jest informatyka.

Programowanie

Najbardziej kojarzone z tą branżą – programowanie – według niektórych, trzeba mieć po prostu we krwi, to określony sposób i styl życia. Dużo w tym prawdy, bo programista często żyje swoją pracą, jednak nie oznacza to, że nie potrafi zachować się na rodzinnym spotkaniu albo wyluzować. Programiści są w pewien sposób artystami, to oni tworzą przeróżne aplikacje czy gry i łamią głowę na tym, jak wytłumaczyć komputerowi za pomocą kodu, co ma pokazać na ekranie.

Wokół informatyków krąży wiele stereotypów, na szczęście powoli one wszystkie zanikają, chociaż nie da się ukryć, że to środowisko ma specyficzny styl bycia. Tak czy inaczej, jest to branża, która wygląda bardzo obiecująco, zarówno pod względem dostępności miejsc pracy jak i zarobków, które często są bardzo zadowalające.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here